Genel

KSMMMO İnternet Gazeteleri Derneği’ni ağırladı

KSMMMO İnternet Gazeteleri Derneğini ağırladı … Ziyarete İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Soner Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mecit Ünal ve Hakan Elyıldırım katılım gösterdi. Kocaeli SMMMO Odası Başkanı Mustafa Taşpınar İnternet Gazeteleri Derneği’ni makamında ağırladı. Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Taşpınar; “Günümüz teknoloji çağında internet gazeteleri olmazsa olmaz.” dedi. …detaylar haberimizde…

KSMMMO İnternet Gazeteleri Derneğini ağırladı

Kocaeli SMMMO Başkanı Mustafa Taşpınar İnternet Gazeteleri Derneği’ni makamında ağırladı. Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Taşpınar; “Günümüz teknoloji çağında internet gazeteleri olmazsa olmaz.” dedi.

“Mali konular dışında projelerimiz de var”

KSMMMO olarak yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalar yapan Başkan Mustafa Taşpınar; “Her gelen yeni yönetim bir vizyondur. Eski dönemde aksayan işler vardı mesela komisyonumuz gibi, bizim amacımız bunları aktif hale getirmek. Bunların tabi ki de kentin gündemine etkisi olacaktır. Bunun yönlendirici olması gerekir. Ve bu yönlendirmede de akademik odaların rolüne ihtiyaç vardır. Kentin çevresel sıkıntılarının sağlık bağlamında Tabipler Odasının dikkate alıp harekete geçmesi gibi projeler üretmek.derdindeyiz. Sadece muhasabeci vergi çıkarır algısını kıracağız. Biz devletle mükellef arasında bir köprü görevi üstleniyoruz. Amacımız her zaman mükellefimizi korumaktır” şeklinde konuştu.

“Eğitim bizim olmazsa olmazımız”

Eğitime verdikleri önemin altını çizen Başkan Mustafa Taşpınar açıklamalarını; “Meslek içi sürekli eğitimlerin dışında meslek dışı sürekli eğitimler de vermekteyiz. Kanunlar sürekli değişiyor. Üç ay sonra neyin nerede olacağı belli olmayabilir. Bizim toplumda mükellefi bilgilendirmemiz gerek. Yeni bir teşvik yasası çıktığı zaman bunun bilgisini vermememiz gerekiyor. Görev olarak rolümüz çok amaçlı ve ağır sorumluluk gerektiren bir noktada. Amacımız vatandaşımıza her konuda yetişebilmek” şeklinde sürdürdü.

“Kayıt dışı işlemlerin önüne geçmeye çalışıyoruz”

Kayıt dışı işlemlerin önüne geçmek için meclis gündeminde de olan gelir vergisi hasılat konusuna da değinen Başkan Taşpınar; “Uygulamayı şehiriçi minibüslerde aktifleştirerek illegal durumların oluşmasına engel olduk. Bunun yaygınlaşması için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye çalışıyoruz. Sonuç olarak bu tür kayıt dışı işlemlerin önüne geçmeye çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

“Kültür sanatın dışında kalmak istemeyiz”

Son olarak, İnternet Gazeteleri Derneği Başkanı Soner Kılıç’ın; “İnternet gazeteciliği tüm dünyaya açılan kapı, dijital teknoloji bütün dünyada. Basın olarak, kurumunuzla kültür sanat alanında ortak çalışmalar yapabiliriz. Kentin dinamiklerine de katkı sağlamak adına bu faaliyetlerimize ortak olmayı düşünür müsünüz? şeklindeki sorusuna olumlu yaklaşan Başkan Taşpınar; “Tabi ki düşünürüz. Hem halkı hem mükellefi bu konularda bilgilendirip beraber çalışmalar yapabiliriz. Kurum olarak bu tür faaliyetlerin dışında kalmak istemeyiz, kendi imkanlarımızla kültürel geziler, konserler düzenlemeyi isteriz” şeklinde cevap vererek ifadelerini tamamladı.

Haber: Yasemin KAYA

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica