Bilim-Teknoloji

KSO’dan ‘yeni nesil robotlar’ semineri

KSO’dan ‘yeni nesil robotlar’ semineri … Fabrikasyon Metal Ürünleri Sanayi Grubu’nu temsil eden KSO 19. Meslek Komitesi’nin katkılarıyla yapılan webinara oda üyeleri ilgi gösterdi. detaylar haberimizde…

KSO’dan ‘yeni nesil robotlar’ semineri

KSO ve Doğuş Teknoloji’nin işbirliğinde ‘Yeni Nesil Çalışma Arkadaşlarımız Robotlar’ webinarı düzenlendi

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ile Doğuş Teknoloji’nin işbirliğinde ‘Yeni Nesil Çalışma Arkadaşlarımız Robotlar’ semineri online olarak gerçekleştirildi. Fabrikasyon Metal Ürünleri Sanayi Grubu’nu temsil eden KSO 19. Meslek Komitesi’nin katkılarıyla yapılan webinara oda üyeleri ilgi gösterdi. Seminerin konuk konuşmacısı Doğuş Teknoloji Robotik Süreç Otomasyon Müdürü Sabri Demir oldu.

MERAK EDİLEN SORULAR

Kuralları net olan, iyi tanımlanmış manuel insan faaliyetlerinin bir kısmını veya tamamını otomatize etmek için kullanılan RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) teknolojisinin konuşulduğu seminerde, ‘RPA nedir, faydaları nelerdir, Türkiye’de RPA teknolojisinin gelişimi, RPA teknolojisinin geleceği ile bu teknolojinin dijital dönüşüm alanındaki yeri, RPA teknolojisini ağırlıklı kullanan sektörler hangileridir?’ soruları masaya yatırıldı.

WORKSHOP DA YAPILDI

Seminerde şirketlere ek sanal çalışma arkadaşı sağlayan RPA’nın, şirketlerde iyi tanımlanmış süreçlerin otomatikleştirilmesi, zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesini sağladığı üzerinde hemfikir olundu. Yaklaşık 2 saat süren webinarın sonunda Sabri Demir, kısa bir RPA workshopu da yaptı. Webinarda konuya dair soruları yanıtlayan Sabri Demir, katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica