Siyaset

Kürdistanın temeli 2003 tarihli Amerika planıyla atıldı

Kürdistanın temeli 2003 tarihli Amerika planıyla atıldı Uğur Dündar’ın yönettiği Halk TV‘de yayınlanan Halk Arenası programına konuk olan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, kamuoyunun ilk kez tanık olacağı oldukça dikkat çekici belgeler açıkladı. Programın diğer konukları CHP İstanbul MV. Barış Yarkadaş ve Gazeteci yazar İsmail Saymaz da çarpıcı açıklamalarda bulundular. Kürdistanın temeli 2003 tarihli Amerika planıyla atıldı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Kürdistanın temeli 2003 tarihli Amerika planıyla atıldı

Pekşen’den önemli açıklamalar

Dünyadaki küreselleşmeye dikkat çekerek sözlerine başlayan CHP milletvekili Haluk Pekşen, oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve ABD Milli Savunma Bakanlığı arasında 9 maddelik bir protokol imzalandı

2003 yılında Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve ABD Milli Savunma Bakanlığı arasında 9 maddelik bir protokol imzalandığını belirten Pekşen, protokolün konusunun özet olarak, ‘Kuzey Irak’ta kurulacak olan ve orada bağımsızlığını ilan edecek olan bir devleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç bir rezevr koymaksızın tanıyacak…’ olduğunu belirtti.

“Aslında AKP iktidarı da bence bir proje”

Pekşen, sözlerine şöyle devam etti; “Aslında AKP iktidarı da bence bir proje… Çünkü 1989 yılı sonrasında hatırlayacaksınız, dünyada küreselleşme diye müthiş bir, yeni bir sistem toplumlara dayatıldı. O küreselleşmenin temel amacı şuydu; Dünyanın neresinde yeni bir şey üretiliyor ise, sermaye ve finansman sınır tanımadan oraya gidecek, yerinde üretim yapacak ve dünya büyük bir piyasa olacak. Böylece dünyanın bütün ülkeleri kendi üretim potansiyellerini bu piyasa içinde sunacak ve dünyada müthiş bir gelir dengesi oluşacak. Propagandayı böyle yaptılar…

Bağımsızlık mücadelesi veren ülkeler Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş yöntemini örnek aldılar

Ama dünyada bunun önünde duran sistemler ve devletler vardı. Ta ki 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurmuş oldukları Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyadaki emperyalizme karşı yani yeni adıyla küreselleşmeye karşı durabilen en önemli rol model devletti. Öyle bir devletti ki bayrağının renkleri, bayrağındaki figürler, siyasi partisi örnek alınmıştı. Dünyanın bir çok ülkesi bağımsızlık mücadelesi verirken Türkiye Cumhuriyeti devletini kuruluş yöntemini, sistemini örnek almışlardır. Ta ki 2003 yılına kadar…”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica