Genel

Kurucu Liderimize cumhuriyet düşmanı şarlatanlardan ağır hakaret

Kurucu Liderimize cumhuriyet düşmanı şarlatanlardan ağır hakaret RTÜK, İsmailağa cemaatinin televizyonu olan FM TV’de yayınlanan “Saklı Gerçekler” programında Atatürk için söylenen “Çanakkale Savaşında Hilafet’in 400 bin silahsız cengaverine bilerek ‘size ölmeyi emrediyorum’ dedi” ve “Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı” sözleri nedeniyle kanalı uyardı. Aynı maddeden tekrar bir ihlal olursa kanalın lisansı iptal edilecek. Kurucu Liderimize cumhuriyet düşmanı şarlatanlardan ağır hakaret detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Kurucu Liderimize cumhuriyet düşmanı şarlatanlardan ağır hakaret

FM TV’de 25 Ekim 2016’da yayınlanan “Saklı Gerçekler” programıyla ilgili yapılan şikayeti Emniyet, 7 Temmuz 2017 tarihinde RTÜK’e iletti

İsmailağa Cemaati’ne ait FM TV’de 25 Ekim 2016’da yayınlanan “Saklı Gerçekler” programı aynı gün bir vatandaş tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne şikayet edildi. Emniyet, şikayeti 7 Temmuz 2017 tarihinde RTÜK’e iletti. Konuyla ilgili uzman raporu hazırlandı.

Meltem Özgenç’in haberine göre hazırlanan uzman raporunda…

Hürriyet gazetesinden Meltem Özgenç’in haberine göre hazırlanan uzman raporunda şu ayrıntılara yer verildi:

“Hilafet’in 400 bin silahsız cengaverine bilerek size ölmeyi emrediyorum dedi”

“Çanakkale Savaşı konuşulurken ‘Hilafet’in 400 bin silahsız cengaverine bilerek size ölmeyi emrediyorum dedi. Hilafetin ve saltanatın gerçek askerlerinin kıyımı yapıldı orada’. Filistin’de 65 bin askerimiz 365 bin topla esir bırakıldı’ deniliyor.

“Sultan Vahdettin Han tüm Sarayı boşaltabilecekken kendine yetecek kadarını aldı. Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı. Neymiş ölürken bağışlamış”

Atatürk’ü Koruma Kanunu eleştirilirken, ‘Senin hakkında koruma yasaları var. Demek ki mide bulandıracak işlerin var’ deniliyor. Atatürk’ün mal varlığı konuşulurken ise ‘Sultan Vahdettin Han tüm Sarayı boşaltabilecekken kendine yetecek kadarını aldı. Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı. Neymiş ölürken bağışlamış’ deniyor.”

“Devletin arlık ve bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı olamaz”

Üst Kurul bu sözler nedeniyle kanalın “Devletin arlık ve bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı olamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verdi. Aynı maddeden bir ihlal daha olursa kanalın lisansı iptal edilecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica