Siyaset

Kurultayımıza provokatif girişimlerde bulunmak isteyenler olabilir

Kurultayımıza provokatif girişimlerde bulunmak isteyenler olabilir Tekin Bingöl, “Kurultayımızın çok sakin bir ortamda geçeceğini umut ediyorum. Genel başkanlığa aday adayları var çalışmalarını yürütülüyor yarın adaylar netleşecek. Kurultayımızın herhangi bir şekilde sağlıksız bir ortama sürüklenmesini isteyenler olabilir. Bazı provokatif girişimlerde bulunmak isteyenler olabilir. Ama buna asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. Kurultayımıza provokatif girişimlerde bulunmak isteyenler olabilir detaylar haberimizde…

Kurultayımıza provokatif girişimlerde bulunmak isteyenler olabilir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Cumartesi-Pazar günleri Ankara Spor Salonu’nda toplanacak olan CHP 36.Olağan Kurultayı ile ilgili Kurultay Salonu’nda basın toplantısı yaparak hazırlıklara ve kurultaya ilişkin bilgi verdi.

“Yarın Enis Berberoğlu’na özgürlük kampanyası başlatılıyor”

Bingöl, “Farklı, tarihi bir kurultay olacak. Örgütlerimizden İstanbul milletvekilimiz değerleri kardeşimiz Enis Berberoğlu ile ilgili bir talep geldi. Yarın Enis Berberoğlu’na özgürlük kampanyası başlatılıyor. İlk imzalar da bu alanda alınacak. İkincisi Enis Berberoğlu ile ilgili bir girişimiz olacak Parti Meclisimizin onur üyesi olarak önerilecek” dedi.

“Genel başkan adayları, parti meclisi adayları özgürce başvurularını yapacaklar”

Bingöl, “Kurultayımızın çok sakin bir ortamda geçeceğini umut ediyorum. Genel başkanlığa aday adayları var çalışmalarını yürütülüyor yarın adaylar netleşecek. Kurultayımızın herhangi bir şekilde sağlıksız bir ortama sürüklenmesini isteyenler olabilir. Bazı provokatif girişimlerde bulunmak isteyenler olabilir. Ama buna asla müsaade etmeyeceğiz. Demokrasi kültürü kurultayımızda da hayat bulacak. Genel başkan adayları, parti meclisi adayları özgürce başvurularını yapacaklar. Adaylıkları Kurultay delegelerimizin 1266 kurultay delegemizin özgür iradeleri ile sonuçlanacak ve 36. Olağan Kurultayımız diğer kurultaylarda olduğu gibi içerikli nitelikli sonuç alıcı, önümüzdeki dönemlerde CHP iktidarının önünü açacak bir kurultay olarak gerçekleşecek” diye konuştu.

“Aday adayı arkadaşlarımızın kurultay delegeleri ile temasa geçmeleri kadar doğal bir şey olamaz”

Bingöl, “Muharrem beyle görüştüm yakın çalışma arkadaşımız, ‘isim zikretmedim’ dedi. ‘Seçilen arkadaşlarımıza baskı yapılıyor’ denmesi kurultay delegesi arkadaşlarımıza yapılacak haksızlıktır. Hiçbir arkadaşımıza en ufak bir baskı yapılmamıştır. Aday adayı arkadaşlarımızın kurultay delegeleri ile temasa geçmeleri kadar doğal bir şey olamaz” dedi.

“Hiçbir arkadaşıma herhangi bir baskı yapılmadığını net bir şekilde ifade edilebilirim”

Bingöl, “Genel başkanımızın, hiç bir delege, il başkanı ile bu konuda tek bir görüşmesi olmamıştır bundan önceki kurultaylarda olduğu gibi. Hiçbir arkadaşıma herhangi bir baskı yapılmadığını net bir şekilde ifade edilebilirim” dedi.

“Yurt içinden ve yurt dışından katılımlar olacak”

Bingöl, “Çok coşkulu bir kurultay hazırlamıştık. Maalesef çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Şehitlerimizin olduğu bir ortamda kurultayımıza coşku katacak etkinliklerin tamamını iptal ettik. Böyle bir dönemde canlı performanslar, folklor gösterileri ile kurultayımızı coşkulu, yapma imkanımız vardı bulunduğumuz konum nedeniyle tamamını iptal ettik. Ciddi bir kalabalık bekliyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından katılımlar olacak siyasi partilerden, sivil toplum kuruluşlarından” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica