Genel

Kütüphaneler kitap okumak için tahrip etmek için değil

Kütüphaneler kitap okumak için tahrip etmek için değil İzmit Belediyesi tarafından yaklaşık üç yıl önce Yürüyüş Yolunda hizmete açılan sokak kütüphanelerinde her yaştan kişiye hitap eden kitap ve dergiler bulunuyor. Kütüphaneler kitap okumak için tahrip etmek için değil detaylar haberimizde…

Kütüphaneler kitap okumak için tahrip etmek için değil

İzmit Belediyesi tarafından yaklaşık üç yıl önce Yürüyüş Yolunda hizmete açılan sokak kütüphanelerinde her yaştan kişiye hitap eden kitap ve dergiler bulunuyor.

“…ev ve işyerlerine götürüp okuduktan sonra kitapları tekrar yerine bırakıyorlar”

Yürüyüş Yolunun Vakıflar Bankası ve Ulugazi İlkokulu önündeki kütüphanelerin kurulmasının amacının okuma alışkanlığını geliştirmek olduğunu söyleyen İzmit Belediyesi yetkilileri; “3 yıldan beri faaliyette olan kütüphanelerden binlerce vatandaş yararlanıyor. Bazı vatandaşlar kütüphane yanında kitaplarını okurken bazıları da ev ve işyerlerine götürüp okuduktan sonra kitapları tekrar yerine bırakıyorlar.

“Kitap okumayı sevenlerin ilgisiyle karşılanan kütüphanelere sık sık hasar veriliyor”

Kitap okumayı sevenlerin ilgisiyle karşılanan kütüphanelere sık sık hasar verilmesini anlamak mümkün değil. Bazı kişiler kütüphanelerin camlarını, raflarını, kapısını kırıyor. Belediye olarak her seferinde verilen hasarlar en kısa zamanda gideriliyor. Duyarlı vatandaşlardan kütüphanelere zarar verenleri polise bildirmelerini rica ediyoruz” dediler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica