İGF

Kuveyt’ten havalanan uçak bomba ihbarıyla Trabzon’a indi

TRABZON(İGFA)- Jazeera Havayolları’na ait uçak bu sabah Kuveyt’ten havalandı. Uçak Trabzon semalarındayken alınan bomba ihbarı üzerine acil Trabzon Havalimanı’na iniş yaptı.

Geniş güvenlik önlemleri alınan havalimanında Polis özel harekat ekipleri, iç hatlar ve dış hatlarda bekleyen yolcuları binadan çıkardı.

Trabzon Valiliği  bomba ihrabıyla ilgili,”7.10.2021 günü Kuveyt JZR Havayolları Genel Merkezine, bir uçağa bomba konulduğuna dair ihbar üzerine, uluslararası prosedür gereği şirket, uçaklarının ineceği tüm havalimanlarına bu ihbarı bildirmiştir. Bu kapsamda saat 11.30’da  Kuveyt-Trabzon seferini yapan JZR 314 sefer sayılı uçağın alanımıza inişi gerçekleştirilmiş ve güvenli alana alınarak, 51 yolcu ve 6 mürettebat ile beraberindeki bagajları kontrol edilip yolcu salonunda pasaport ve diğer işlemleri tamamlanmıştır.

Havalimanımız bu süreçte uçuşlara kapatılmamıştır.Uçak içersindeki arama işlemleri uzman personelce gerçekleştirilmiştir. Aramada herhangi bir olumsuzluk tesbit edilmemiştir.” açıklamasını yaptı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica