Siyaset

Maçka Parkı’nda ADALET Nöbeti

Maçka Parkı’nda ADALET Nöbeti | CHP’den ve adalet isteyen her siyasi görüşten duyarlı vatandaşlar, Maçka Parkı’nda ADALET Nöbeti, tutuyorlar. CHP İstanbul İl Başkanlığı‘nın Maçka Demokrasi Parkı’nda düzenlediği ‘adalet nöbeti’ için farklı görüşlere sahip TC. vatandaşlarından oluşan kalabalık toplandı. Teröre destek vermek suç sayılmaz iken, haber yapmanın suç olduğu bir ülkede yaşamın zorluğunu bilen duyarlı Türk halkı; Maçka Parkı’nda ADALET Nöbeti, tutuyorlar.

Maçka Parkı’nda ADALET Nöbeti

CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce parka ilk gelen isimler arasında yer aldı.

Gazetecilere açıklama yapan İnce, şunları söyledi:

“Tuğrul Türkeş’le Enis Berberoğlu aynı şeyi söyledi”

“Tuğrul Türkeş’le Enis Berberoğlu aynı şeyi söyledi. İkisi de dedi ki, kim inanır Türkmenlere gittiğine bu silahların. Hatta yemin etti Tuğrul Türkeş. Aynı şeyi söyleyen CHP milletvekili hapiste. AKP milletvekili oldu başbakan yardımcısı…

“Batsın bunların adaleti”

Bunların partisinin adında ‘Adalet’ var. Batsın bunların adaleti. Birgün hesap verecekler. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Nasıl FETÖ’cüler kodesteyse, bunlar da kodeste olacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.

“bu ülkenin Cumhurbaşkanı yok”

Zaman alacak biraz. En önemlisi belki de bu ülkenin Cumhurbaşkanı yok. O, Cumhurbaşkanı falan değil. Partinin başkanı, yargının başkanı, ordunun başkanı, bir partinin genel başkanı aynı zamanda.

Partili Cumhurbaşkanı bu ülkenin sokaklarını kana bulamak istiyor

Partili Cumhurbaşkanı bu ülkenin sokaklarını kana bulamak istiyor. Bundan hiç kuşkum yok artık. Ama biz sağduyulu davranacağız. Hukuktan şaşmayacağız. Bunların ne mal olduklarını herkese anlatacağız.”

ADALET YAZILI DÖVİZLER TAŞIYORLAR

Parkta toplanan kalabalık adalet yazılı dövizler taşırken sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde slogan atıyor.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten sert açıklama

Gazeteci Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını kınıyoruz

Enis Berberoğlu seçkin bir gazetecimizdir. Türkiye basınına ve siyasal hayatına değerli katkılarda bulunmuştur. Fethullah Terör Örgütüyle bağlantısını kuracak herhangi bir kanıt olmadığı gibi kişiliği de suç örgütleriyle birlikte olmaya uygun değildir. Enis Berberoğlu’nun tutuklanması Fethullah Terör Örgütü’nü ve bölücü terör örgütünü sevindirmektedir. Bu tür uygulamalar Türkiyemizde iç çatışmaya zemin hazırlamaktan başka bir amaca hizmet etmiyor. Türkiye’nin çevresinde okyanus ötesi tehditlerin yoğunlaştığı bir ortamda iç cephede sorunlar yaratacak uygulamalardan dikkatle uzak durmak Türkiye’yi yönetenlerin sorumluluğudur.

Enes Berberoğlu’nun tutuklanmasını kınıyor, derhal serbest bırakılmasını kamuoyunun talebi olarak dile getiriyorum.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica