Genel

Macron Sendikacılarla sarı yeleklilerin eylemlerini görüştü

Macron Sendikacılarla sarı yeleklilerin eylemlerini görüştü Macron, Elysee Sarayı‘nda sarı yeleklilerin protestolarının yol açtığı sorunlara ilişkin birçok işçi ve memur sendikasının temsilcileriyle görüştü. Macron Sendikacılarla sarı yeleklilerin eylemlerini görüştü detaylar haberimizde…

Macron Sendikacılarla sarı yeleklilerin eylemlerini görüştü

Macron, Sarı Yeleklilerin sebep olduğu krize çözüm bulmak için sendika temsilcileri ile bir araya geldi. Yaklaşık 4 saat süren görüşmeye Başbakan Edouard Philippe, bakanlar, Ulusal Meclis Başkanı Richard Ferrand ve Senato Başkanı Gerard Larcher katıldı.

Fransız Demokratik İşçi Konfederasyonu Genel Sekreteri Laurent Berger, çıkışta yaptığı açıklamada, ciddi bir krizde olduklarını belirterek kısa vadede çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

Fransız İşverenler Örgütü MEDEF Başkanı Geoffroy Roux de Bezieux, vergilerin düşürülmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, Macron‘un bu akşam yapacağı konuşmada vergilere ilişkin açıklama yapması gerektiğini söyledi.

Protestocular sokaklarda isyan ateşi yakarken; 10 gündür kameraların karşısına çıkmayan Macron, Sarı Yelekliler‘in çığ gibi büyüyen protestosu karşısında sessizliğini bozarak açıklamalarda bulundu.

Asgari ücrete 100 Euro zam…

Macron, sarı yeleklilerin protestoları konusunda yaptığı açıklamada, şirketlere ek vergi yükü getirmeden asgari ücrete 2019 itibarıyla aylık 100 avro zam yapılacağını açıkladı.

Yapabilen işverenlerin çalışanlarına yılsonunda prim ödemesini istediğini belirten Macron, 2 bin avronun altındaki emeklilik maaşlarından artık kesinti yapılmayacağını duyurdu.

Macron’un aldığı kararların maliyeti 10 milyar avro

Fransa Maliye İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Olivier Dussopt, BFMTV televizyonunda yaptığı açıklamada; Macron‘un bu akşam sarı yeleklilere yönelik aldığı kararların devlete maliyetinin 10 milyar avro olduğunu ifade ederek; bunu nasıl finanse edecekleri üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica