Ekonomi

Mağdurlar ikinci kez dolandırıldı

Mağdurlar ikinci kez dolandırıldı Çiftlik Bank mağdurları ikinci kez dolandırıcı şoku yaşadı. ‘1000 TL karşılığında paranızı alırız’ dediler, iddialara göre sadece İstanbul’da 1650 kişiden parayı elden teslim aldılar. Mağdurlar ikinci kez dolandırıldı detaylar haberimizde…

Mağdurlar ikinci kez dolandırıldı

“İddialara göre İstanbul’da tam 1650 kişiden paranızı geri alacağız vaadiyle tekrar para istedi”

Çiftlik Bank mağdurları ikinci kez dolandırıldı. Paralarını kaptıran binlerce kişinin mağduriyetini kullandılar. İddialara göre İstanbul’da tam 1650 kişiden paranızı geri alacağız vaadiyle tekrar para istedi. Üstelik kişi başı ortalama 500-1000 TL parayı elden teslim aldı.

“İki gün sonra numara tamamen iptal edilmiş vaziyette”

CNN TÜRK’e konuşan Avukat Serdar Öktem mağdurları uyardı. Öktem şu ifadeleri kullandı: “Paralarını geri alacağız diyenlerin telefonları kapalı. İptal. Yani insanlar arıyor ‘Aradığınız kişiye ulaşılamıyor’ mesajı çıkıyor. İki gün sonra numara tamamen iptal edilmiş vaziyette.”

“Birileri geliyor, 500’er lira para verirseniz ‘Çiftlik Bank’taki paranızı kurtarabiliriz’ imasıyla kişilerden bir kez daha para alıyor”

“Müvekkilim olan şahıslardan birkaç kişi de bu tür mağduriyetler yaşadılar. Bu mağduriyetler sonucu da mağduriyetlerine bir ek daha yaptılar. Birileri geliyor, 500’er lira para verirseniz ‘Çiftlik Bank’taki paranızı kurtarabiliriz’ imasıyla kişilerden bir kez daha para alıyor.”

“Mağdurların toplamda 130 bin kişi olduğunu düşünürsek 1650 sayısı bize düşük gelse de totale bakıldığı zaman çok ciddi rakamlar ortaya çıkıyor”

“Çiftlik Bank mağdurlarının toplamda 130 bin kişi olduğunu düşünürsek 1650 sayısı bize düşük gelse de totale bakıldığı zaman çok ciddi rakamlar ortaya çıkıyor. İnternet üzerinden kişi bulunup elden para alınıyor. Yani herhangi bir banka hesabına para yatırma söz konusu değil.”

“Şu kadar para verirseniz biz davanızı takip ederiz, Uruguay hükümetiyle görüşürüz gibi saçma sapan…”

“Bazı gruplara bizim meslektaşlarımız dahi yazı yazıyor. Şu kadar para verirseniz biz davanızı takip ederiz, Uruguay hükümetiyle görüşürüz gibi saçma sapan gerçeği yansıtmayan…”

“Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde avukatlık yapabiliriz”

“Biz Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde avukatlık yapabiliriz. Dışına çıktığımızda avukatlık yapamayız. İnsanlar bu şekilde de mağdur ediliyor.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica