Genel

Mahmut Hocamızı son yolculuğuna uğurladık

Mahmut Hocamızı son yolculuğuna uğurladık Oynadığı “Mahmut Hoca, yaşar Usta ve birçok karakterle gönüllerde yer bulan Münir Özkul için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde anma töreni düzenlendi. Mahmut Hocamızı son yolculuğuna uğurladık detaylar haberimizde…

Mahmut Hocamızı son yolculuğuna uğurladık

Hababam Sınıfı fotoğraf karesi arka plana konulmuştu

Törende sahnenin arka planına konulan Hababam Sınıfı karesi dikkatlerden kaçmadı. Fotoğrafı görenler gözyaşlarına hakim olamadı. Muhsin Ertuğrul Sahnesi‘nde düzenlenen tören sonrası Münir Özkul Teşvikiye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Münir Özkul’un cenazesine usta oyuncu Ferhan Şensoy Hastanede tedavi görmekte olduğu için katılamadı..

Çok sayıda sanatçı, aile yakını ve sevenleri cenazedeydi

Uzun süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Yeşilçam’ın efsane ismi Münir Özkul, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Oynadığı “Mahmut Hoca, yaşar Usta ve birçok karakterle gönüllerde yer bulan Münir Özkul için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde anma töreni düzenleniyor. 200’den fazla filmde rol alan Usta sanatçı için düzenlenen anma törenine çok sayıda sanatçı, aile yakını ve sevenleri katıldı.

“Türk Tiyatrosu için çok önemli bir isimdi”

Münir Özkul’un eski eşi Suna Selen törene katılarak Umman Özkul’a destek oldu. Suna Selen yaptığı açıklamada, “Türk Tiyatrosu için çok önemli bir isimdi. Çok değerli bir sanatçımızdı. Şunu da söyleyeyim. Böyle bir melekle beraber olduğu için şanslıydı. Aslında Umman Hanım hepimizin şansıydı. Hepimiz biliyoruz ne kadar yaşamını uzattığını, iyi baktığını” ifadelerini kullandı.

“Bizi buraya getiren bir insan, hocamızdı”

Hababam Sınıfı Filminde Bacaksız lakaplı öğrenciyi oynayan Tuncay Akça, Özkul’un üzerinde çok emeği olduğuna değinerek, ”Böyle bir yerde duygu olmaz. Hepimizin başı sağ olsun. Sinemanın ve tiyatronun başı sağ olsun. Benim sinemaya gelmemde temeli olan bir insan. Bizi buraya getiren bir insan, hocamızdı. Biz alaylı olarak geldik sinemaya ve onların yanında çok şeyler öğrendik” diye konuştu.

“Türk sinemasına can veren bir oyuncu”

Münir Özkul ile birlikte çok sayıda filmde birlikte rol alan Hayta İsmail olarak akıllara kazınan Ahmet Arıman ise, ”Sözün bittiği yer derler ya şuan öyleyiz. Fakat geçmişe bakmak lazım… Türk sinemasına can veren bir oyuncu… Sadece bizim Mahmut hocamız değil. Yıllar önce çektiği filmlerle de adını duyurmuş. Onun oğlu olduk kaç defa filmlerde. Bütün Türkiye’ye örnek olmuş bir insan” şeklinde konuştu.

Cenazeye katılamayan Usta oyuncu Ferhan Şensoy 14 Mart’ta tören düzenleyecek

Münir Özkul’un vefat ettiği gün kırılan kolundan dolayı ameliyat olan ve bu sebepten dolayı cenazeye katılamayacak olan Ferhan Şensoy da 14 Mart’ta bir tören düzenleyecek. Ortaoyuncuları Kavuğu’nu Münir Özkul’dan devralan Ferhan Şensoy’un yöneteceği tören Beyoğlu’ndaki Ses Tiyatrosunda yapılacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica