İGF

Malatya Millet Bahçesi’ne yerinde inceleme

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmaların tamamlandığı ve devrinin Büyükşehir Belediyesine geçtiği Millet Bahçesi alanında incelemelerde bulundu.

MALATYA (İGFA)- Malatya’da 43 dönümlük alan içerisinde yapımı tamamlanan ve içerisinde konuşlandırılan Millet Bahçesi’nde çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmaları tamamlanan Millet Bahçesi’nde 1 adet Millet Kıraathanesi, 1 adet Kapalı Otopark, Kapalı Otopark içerisinde elektrikli araçlar için 6 adet şarj ünitesi, 2 adet Basketbol Sahası, 2 Adet Kültür Fizik aletleri, 1 Adet 3 bin 400 m2’lik Yansıtma ve Oyun Havuzu, 300 tonluk sulama amaçlı kullanılacak Su Deposu, 3
adet Oyun Parkı, Yürüyüş ve Koşu Parkurları ve yeşil alanların olduğunu söyledi.
Yeşil Kuşak alanı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla eski stat alanının Millet Bahçesine dönüştürülerek Malatyalıların hizmetine sunulduğunu ifade eden Başkan Gürkan, “Millet Bahçemiz, milletimizin yararlanacağı, internet bağlantıların olacağı, dinleneceği, kafeteryalarda çaylarını ve kahvelerini içeceği, spor alanlarında sportif aktivitelerini gerçekleştirecekleri, yürüyüş alanlarında yürüyüşlerini gerçekleştirecekleri bir alan oluştu. Aynı zamanda ailelerimizin güvenli bir ortamda çocuklarıyla birlikte oturup sohbet edecekleri,  kimsenin kimseyi rahatsız etmediği huzur ortamında güzel bir Millet Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız günlük gazete ve ihtiyaç duyduğu aktüel dergilerini yine alan içerisinde okuma fırsatı bulacaklar” diye konuştu.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica