İGF

Malatya Milletvekili Tüfenkci’den yatırım raporu

Malatya’daki yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Malatya’mız için önem taşıyan yatırımların çalışmalarını yakından takip edip, tamamlanması ya da ilimize kazandırılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da öncelikli ve aciliyet arz eden hizmetlerin ivedilikle hayata geçirilmesi noktasında çalıştıklarını kaydeden AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Malatya’mıza kazandıracağımız her hizmetin şehrimizin geleceğinin teminat altına alınmasına yönelik bir kilometre taşının daha yerleştirilmesi anlamı taşıdığı bilinciyle hareket ettik, bundan sonra da etmeye kararlıyız” dedi. Dünyanın zor bir süreçten geçtiğinin aşikar olduğunu kaydeden Tüfenkci, “Mesela Kuzey Çevreyolu. Burası hakikaten Malatya’mız için önemli ve de bir an önce halledilmesi gereken bir yatırım. 52 kilometre uzunluğundaki çevreyolumuzun yapımı sürüyor. Buranın ilimiz için ne kadar büyük arz ettiğini her platformda dile getiriyoruz. İnşallah en kısa sürede hizmete açılması en büyük gayemiz olacak. Ulaşım konusunda önemli yatırımlar aldık, halihazırda devam eden projelerimiz var. Bunlardan birisi olan Tohma Köprüsü’nü inşallah önümüzdeki günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile birlikte açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.
“KAYISI HAK ETTİĞİ DEĞERİ KAZANACAK”

Devam eden yatırımları tamamlamak için gayret sarf edecekleri de vurgulayan Tüfenkci, eski Yimpaş binamızı yeniden projelendirilerek Malatya’nın kültürel yapısına kazandıracaklarını söyledi. Beydağı Tabiat Parkı’nın bir bölümünü faaliyete geçirdiklerini , diğer bölümü de halkımızın hizmetine sunulacağını söyleyen Tüfenkci, “Bölge gençlik kampı merkezini yapıyoruz. Burası ilimizin gençleri değil sadece, bölgenin gençlerine de faaliyet alanı olacak. Gençlerimizin semt sahaları, gençlik merkezleri ile hem spor yapacakları hem de çeşitli aktiviteler yapacakları projeler gerçekleştirdik. Gençlere hitap eden çok önemli yatırımlar kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz. Büyükşehir eliyle yeni bir Şire Pazarı yapıyoruz inşallah. Yapacağımız modern Şire Pazarı gerçekten çok güzel olacak. İnşallah yakın zamanda temelini atacağız” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica