İGF

Malatya Orduzu spor kompleksi inşaatı devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sporu desteklemek ve fırsat yaratmak adına Orduzu bölgesindeki Spor Kompleksi’nin inşaat çalışmaları hız kesmen devam ediyor.

MALATYA(İGFA)-  Malatya Büyükşehir Belediyesi,sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin yer alacağı spor kompleksi çalışmalarının 2022 Ağustos ayında biteceğini söyledi. 

Orduzu bölgesine yapılan spor kompleksi içinde çok amaçlı spor salonu, jimnastik salonu, konaklama merkezi, antrenman salonları, antrenör ve sporcu soyunma odaları, dinlenme salonları, sporcu yemekhaneleri, basketbol sahaları, futbol sahaları ve otoparkta alanı yapılacak. 

Spor Kompleksi ile ilgili açıklama yapan Şantiye Şefi Fikret Akay, “Orduzu Spor Kompleksi alanımız 130 dönümlük bir alan. Alan içerisinde şu anda konaklama binamızın zemin kat çalışmalarını yapıyoruz. Jimnastik alanımızın temel çalışmalarını yaptık ve zemin kat çalışmalarına devam ediyoruz. Çok amaçlı alanımızın temel çalışmalarına donatılarıyla birlikte başlayacağız. Çalışmalarımızda bir aksilik olmazsa 2022 yılının Ağustos ayı sonlarına doğru kompleksimizi bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica