İGF

Malatya’dan sel bölgelerine 3 tır yardım

Batı Karadeniz bölgesine Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İHH’nın organizasyonu sonrasında toplanan 3 tır dolusu yardım bölgede bulunan vatandaşlara gönderildi.

MALATYA (İGFA) – Yardım tırlarının sel bölgesine gönderilmesi nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi yanında bir program düzenlendi.
Düzenlenen programa Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Genel Sekreter Cemal Nogay ile İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Deri, Genel Sekreter Yardımcıları, Şirket Genel Müdürleri ve Daire Başkanları katıldı.
İHH ile birlikte çok güzel çalışmalara imza attıklarını belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ülkenin değişik bölgelerinde meydana gelen sel felaketinde, yangın felaketinde hayatlarını kaybeden ve bu ülkenin milli birlik ve beraberliği için canını feda eden büyüt şehitlerimizi rahmet, minnetle yad etti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’de yaptığı konuşmada, “İnsanoğlu dengeyi bozuyor tabiat insanoğlundan intikam alıyor. Yangınlar meydana geldi ve Allah’a hamd olsun Bakanlıklar üzerine düşeni yaptı. Belediyelerimiz Türkiye’nin en ücra köşelerinden araçlar göndererek yangınlara müdahale konusunda ellerinden geleni yaptılar. Hep birlikte o kötülüklerin üstesinden geldik. Bugün belki Valimizin, Başkanımızın hiç görmediği yerlere buradan yardım toplayıp göndermek bizim için ulvi bir duygu. Allah razı olsun kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Daha sonra yardım tırları dualarla sel bölgesine uğurlandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica