İGF

Malatya’ya kütüphane ziyareti

Malatya’ya bir takım gezi ve incelemelerde bulunmak için gelen Kütüphaneler ve Yatırımlar Genel Müdürlüğü Kütüphaneler Daire Başkanı Ahmet Aldemir, Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürü Çetin Şişman ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

MALATYA (İGFA)- Malatya’da yapılan yatırım ve projeleri yerinde görüp incelemek ve bir takım ziyaret ve görüşmelerde bulunmak için Malatya’ya gelen Kütüphaneler Daire Başkanı Ahmet Aldemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile bir araya geldi.
Malatya’da yapımı devam eden Kütüphane çalışması ve yapılacak olan diğer yatırımlarla ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, Büyükşehir Belediyesiyle birlikte ciddi ve büyük bir projeyi yürüttüklerini ifade eden Başkan Aldemir, “Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak ülkemizdeki kütüphanelerin gelişmesi üzerinde bir gayret içerisindeyiz. Malatya’ya büyük bir kütüphane kazandırmak için hamle yapıyoruz. Bu çerçevede Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret ederek kütüphanelerimiz konusunda güç birliği yapmak için şehirdeyiz” diye konuştu.

MALATYA’YA YAKIŞIR OLACAK

Kadim bir memleketin şuan ki mirasçıları olarak Malatya’ya yakışır bir kütüphaneyi kazandıracaklarını belirten Başkan Gürkan, “Kadim bir memleketin şuanda yaşayan mirasçıları olarak Malatya’mıza yakışır ve yaraşır bir kütüphanemiz yoktu. Bu anlamda bizler yeşil kuşak diye tabir ettiğimiz daha önce Atatürk Kız Lisesi’nin bulunduğu alana belediye olarak başka bir noktaya Atatürk Kız Lisesi’ni ve Spor Salonunu yaparak o alanı boşalttık. Boşaltılan yeşil alanın içerisine Malatya’ya yakışır ve yaraşır bir kütüphane yapılması noktasında yapmış olduğumuz planlama çerçevesinde gerek Gençlik ve Spor Bakanlığımız olsun gerek Kültür ve Turizm Bakanlığımızla ortaklaşa yaptığımız çalışmalarla finansman noktasında eş finansman temin edilerek, kütüphanenin Malatya’ya yakışır olması için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica