Genel

Man Adası belgeleri ve Rıza Sarraf bozgunu sonrası Muhalefete hamle

Man Adası belgeleri ve Rıza Sarraf bozgunu sonrası Muhalefete hamle CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden alan İçişleri Bakanlığı’nın Muğla, Beşiktaş ve Şişli belediyelerinde de görevden almaya dönük özel teftiş başlattığı ortaya çıktı. Ayrıca CHP’li 6 belediye hakkında müfettişlere rapor hazırlatıldığı öne sürüldü. Man Adası belgeleri ve Rıza Sarraf bozgunu sonrası Muhalefete hamle detaylar haberimizde…

Man Adası belgeleri ve Rıza Sarraf bozgunu sonrası Muhalefete hamle

CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi ile CHP’li Beşiktaş ve Şişli belediyelerinde…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Man Adası belgeleri ve Rıza Sarraf tartışması sonrasında İçişleri Bakanlığı’nın belediye hamlesi sürüyor. Bakanlığın CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi ile CHP’li Beşiktaş ve Şişli belediyelerinde görevden almaya dönük ‘özel teftiş’ başlattığı öğrenildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de önceki gün görevden alınmıştı.

Bu kapsamda Mülkiye Teftiş Kurulu’ndan ikişer müfettiş görevlendirildi. Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, müfettişlerin hazırlayacağı rapor doğrultusunda, belediye başkanlarının görevden alınıp alınmamasına karar verilecek.

8 belediye için ‘özel teftiş’ başlatılacakmış

Ayrıca CHP’li Beşiktaş, Şişli, Maltepe belediyelerinin de aralarında bulunduğu altısı CHP’li, ikisi AK Partili sekiz belediye ile ilgili de mülkiye müfettişlerinin hazırlayacağı rapor doğrultusunda ‘özel teftiş’ başlatılıp başlatılamayacağına karar verileceği öne sürüldü.

Maltepe Belediyesi ise şu anda belediyelerine yönelik bir teftişin söz konusu olmadığını söyledi

Maltepe Belediyesi ise şu anda belediyelerine yönelik bir teftişin söz konusu olmadığını açıkladı. Konuya ilişkin belediyeden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Bu noktada belediyemizde şuan için bir teftiş söz konusu değildir. Bu noktada geçtiğimiz günler bazı basın yayın kuruluşlarında da Maltepe Belediyesi’nin adı yazılmış ancak, kurumumuz tarafından gerekli bilgilendirme yapılarak bilgi eksikliği giderilmiştir.”

Bakanlık daha önce 93’ü BDP, sekizi de ‘FETÖ’ kapsamında 101 belediye başkanını görevden aldı

İçişleri Bakanlığı daha önce 93’ü BDP, sekizi de ‘FETÖ’ kapsamında 101 belediye başkanını görevden almıştı.

Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ sözlerinin ardından da AK Partili 6 belediye başkanı istifa etmişti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ sözlerinin ardından da AK Partili 6 belediye başkanı istifa etmişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica