İGF

Manisa, eskrimde ödülleri topluyor

Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim takımı, katıldığı ilk turnuvada ikinci madalyasını kazandı. Adapazarı’nın Kurtuluşunun 100. Yılı Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcumuz Kuzey Yenigün, ‘U10 Erkek Kılıç’ kategorisinde Türkiye 3’ncüsü oldu.

MANİSA (İGFA) – Mücadele ettiği her branşta başarı hedefiyle yola çıkan ve aldığı sonuçlarla kamuoyunun takdirini kazanan Manisa Büyükşehir Belediyespor, bünyesine yeni kattığı eskrim branşında başarılarına bir yenisini daha ekledi. Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim sporcusu Kuzey Yenigün, Adapazarı’nın Kurtuluşunun 100. Yılı münasebetiyle düzenlenen Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda ‘U10 Erkek Kılıç’ kategorisinde Türkiye 3’ncüsü oldu.
Müsabakalar sonunda gerçekleştirilen törende Kuzey Yenigün, madalya ve başarı sertifikasını Müsabaka Gözlemcisi Milli Hakem Muhammed Anasız’ın elinden aldı. Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim takımı, daha önce U12 Kızlar Kılıç kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Duru Kayalar’ın ardından ikinci madalyasını kazandı.
Katıldığı ilk turnuvayı iki madalya ile tamamlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Şampiyonası’na damgasını vurdu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica