İGF

Manisa Kemiklidere’de alt ve üstyapı dönüşümü

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün vizyonu dahilinde alt ve üstyapıda dönüşümü yaşayacak olan Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere mahallesinde 50 yıllık soruna MASKİ Genel Müdürlüğü neşter vuruyor.

MANİSA (İGFA) – Altyapı çalışmalarının ardından döşenecek kilit parke taş ile de mahalle güzel bir görünüme kavuşacak. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hayata geçirdiği alt ve üstyapı projeleri ile mahallelerin ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalarda Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere mahallesinde 7 bin 500 metre içme suyu hattı ve 13 bin metre kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.

Kemiklidere mahallesi, yaklaşık 50 yıllık mevcut altyapı sisteminin yenilenmesiyle sağlıklı bir altyapıya, ardından döşenecek olan 88 bin metrekare kilit parke taş ile de temiz bir görünüme kavuşacak. Toplamda 10 milyon TL maliyetle hayata geçirilecek olan yatırımlarda 2 kilometre asfalt çalışması ve 100 metreküplük içme suyu deposu imalatı da yapılacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica