İGF

Manisa’da İklim değişikliği için Eylem Planı başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi iklim değişikliği ve kuraklığa karşı, ‘Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’ çalışmalarına kurum ve kuruluşların katılımı ile paydaş bilgilendirme çalıştayını gerçekleştirdi.

MANİSA(İGFA)- Manisa’da meydana gelebilecek her anki bir çevre olayınında tartışıldığı çalıştayda konuşan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, “İklim değişikliğinin etkilerini açıkça yaşamaya başladığımız bu dönemde şehrimizi bu etkilere karşı dirençli kılabilmek için yol haritamızı belirlemek öncelikli hedefimizdir” dedi. 

BESOT Konferans Salonu’nda ‘Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’ projesi için toplanılan çalıştayda söz alan Yalçınkaya, “Enerji ve iklim değişikliği eylem planı hazırlıklarına Avrupa Birliği ve Dünya Bankası finansal ve teknik desteği ile İlbank Koordinatörlüğünde başlamış bulunmaktayız. Hedefimiz şehrimizde 2030 yılında mevcut duruma kıyasla yüzde 40 emisyon salınımını azaltmaktır. İklim değişikliğinin etkilerini açıkça yaşamaya başladığımız bu dönemde şehrimizi bu etkilere karşı dirençli kılabilmek için yol haritamızı belirlemek öncelikli hedefimizdir” dedi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica