İGF

Manisa’da üretim yatırıma dönüşüyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde, üretken belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen Salihli Beton, Parke, Bordür ve Büz Fabrikasında üretilen kilit parke, beton boru ve büzler MASKİ Genel Müdürlüğü’nün alt ve üstyapı çalışmalarında da kullanıyor.

MANİSA (İGFA)- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde kullanılacak olan kilit parke taşının belediye bünyesinde üretilmesini ön gören projesiyle Salihli’de hayata geçirilen Beton ve Büz Fabrikası’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Üretken belediyecilik anlayışı çerçevesinde Manisa kaynaklarının Manisa’da kalması amacıyla hizmete kazandırılan fabrikada geçtiğimiz 2020 yılında 700 bin metrekare kilit parke taşı ile 58 bin 450 metre bordür üretimi yapıldı.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile Salihli’de üretimi gerçekleştirilen taşlar, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün alt ve üstyapı hizmetlerinde de kullanılıyor. Bu kapsamda MASKİ Genel Müdürlüğü’nce Salihli’ye bağlı Karayahşi Mahallesi üstyapı çalışması ile Köseali Mahallesi’nde yürütülen altyapı çalışmaları da Salihli Beton, Parke, Bordür ve Büz Fabrikasında üretilen taşlarla gerçekleştiriliyor.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica