İGF

Manisa’nın yetiştirdikleri peyzaja renk katıyor

Manisa’da Şehzadeler ilçesine bağlı Karaoğlanlı Mahallesi’nde yetiştirilen mevsimlik çiçek ve çalıların şehrin peyzaj alanlarına dikimi hızla devam ediyor.

MANİSA (İGFA) – Manisa’da il genelinde peyzaj alanlarının bakımı, yeşillendirilmesi, ağaçlandırma ve bitki bakımı gibi çalışmaları kararlılıkla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler’e bağlı Karaoğlanlı Mahallesi’nde bulunan kendi bünyesindeki serada yetiştirdiği bitki ve çalıları, peyzaj alanlarına dikme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, Manisa merkezindeki yeşil alan ve parklarda da bitki dikim çalışmalarını tamamladı. Kısa sürede boy vermesi beklenen çiçek ve çalıların şehre ayrı bir güzellik ve estetik katacağı belirtildi.
Manisa genelinde yeşil alanların arttırılması, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, ilk etapta yetiştirilen bitkiler ve çiçeklerin il genelindeki mezarlıkları süslediğini kaydederek, yetiştirilen bitkilerin kısa süre içerisinde Manisa’nın peyzajına ayrı bir güzellik ve renk katacağını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica