İGF

Mardin semaları uçurtmalarla renklenecek

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mardin Müzesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak olan, “4. Uluslararası Uçurtma Festivali” tarihi kentin semalarını uçurtmalarla renklendirecek.

Şehmus Edis (MARDİN İGFA)- Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 nedeniyle ara verilen Uluslararası Uçurma Festivali, kaldığı yerden devam ediyor. Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Mardin Müzesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak 4. Uluslararası Uçurtma Festivali 30 Ekim Cumartesi tarihinde yapılacak. Gün boyu devam edecek festival kültür şehri kentin tanıtımına büyük katkı sağlayacak. 

Çocukların ebeveynleriyle birlikte katılabileceği ve gönüllerince eğlenebilecekleri açık hava buluşmalarına Uçurtma Festivali ile devam ediyoruz. Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığında öğrencilerin yapmış olduğu uçurtmalar ve alanda dağıtılacak birbirinden renkli, birbirinden güzel uçurtmalar ile Mardin semaları adeta görsel bir şölene dönüşecek. 

30 Ekim düzenlenecek 4. Uluslararası Uçurtma Festivali’ne 7’den 70’e tüm Mardinli dostlarımızı çocukluk hayallerini gerçekleştirmek üzere ve uçurtmalarını uçurtmak üzere bekliyoruz. Uçurtma alanlarında uçurtmalar ücretsiz dağıtılacak.  
 

30 EKİM CUMARTESİ FESTİVAL PROGRAMI 

10.00 – Mardin Kalesinde Sabah Saatlerinde Uçurtmaların Uçurulup Start Verilmesi
11.00 – Tarihi Mekanlarda Uçurtmaların Uçurulması (Dara Antik Kent, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi)
13.00 – Festival Açılış Programı (Cumhuriyet Meydanı)
13.30 – Fotomaraton Sergisi 
14.00 – STK, Kadın Kooperatifleri, Halk Eğitim Merkezi Stantlarının Açılması
14.30 – 4. Geleneksel Harire Şenliği
15.00 – Mardin Müzesi Arkeoparkında Çocuklara Yönelik Uçurtma Atölyesi, Sirk Gösterileri, Rahvan Atları
15.00 – Canlı Müzik
15.00 – Damda Uçurtmaların Uçurulması
17.40 – Dilek Fenerlerinin Uçurulması

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica