İGF

Mardin’de AK Partili 5 belediyeden toplu icraat raporu

Mardin’de AK Partili 5 belediye başkanı düzenlenen basın toplantısında iki yıllık icraatlarını anlattı.

MARDİN (İGFA)- AK Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından organize edilen basın toplantısına Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, partileri tarafından yönetilen 5 belediyenin 2 yıllık yaptığı icraatları ve merkez, hükümetin Mardin’e yaptığı yatırımları değerlendirdi.

Artuklu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Venedik ve Kudüs’ten sonra dünyanın üçüncü sit alanı içinde olan Mardin’in tarihi varlıklarını korumak için önemli projeleri hayata geçirdiklerini ve tarihi kentin dokusunu korumak için de yeni projeler hazırladıklarını ifade etti.

2 YILLIK DÖNEMDE YAPILAN HİZMETLER

2 yıllık hizmet döneminde Artuklu ilçesine birçok proje kazandırdıklarını anlatan Başkan Tutaşı, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto iş birliği ile ilçemizin bazı mahallelerine 10 halı saha kazandırdık. Bakanlıktan 5 halı saha yapma sözü aldık. Gençlerimiz için yarı olimpik yüzme havuzu yaptık. 500 bin metrekare çift kat sathi kaplama çalışması, 35 bin 400 metrekare bütümlü sıcak kaplama ve aşınma tabakalı yol yapımı, 154 bin metrekare kilitli parke taşı, 8 bin 600 metrekare yaya yolu yapımı, 80 bin ton mıcır ile grayderli silindirli regraj yol yapımı, 600 metre bisiklet yol yapımı, 15 bin metrekare imar yolu açılması, Kabala mahallesi 1 adet mahalle konağı, Gökçe Mahallesine 5 adet sosyal yaşam evi yapımı, 5 adet çocuk parkı, 6 adet farklı alanlarda mini çocuk parkları, ve spor aletleri yapımı , 8 milyon 800 bin TL değerinde 13 iş aracı satın alındı. YİKOP desteği ile 3 adet sosyal tesis yanı sıra Artuklu da 10 bin ağaç diktik. Hedefimiz ise 50 bin ağaç dikmek”dedi.  

Abdulkadir Tutaşı’nın ardından Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy da icraatlarını anlattı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica