İGF

Mardinli şampiyon maratonculardan Vali Demirtaş’a ziyaret

Mardinli şampiyon maratoncu kardeşler Ahmet Alkanoğlu ve Ömer Alkanoğlu, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti.
Şampiyon kardeşlere Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Necmettin Nas da eşlik etti.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Ahmet Alkanoğlu ve Ömer Alkanoğlu kardeşler atletizm ile ilgilenmeye başladıklarından beri katıldıkları bölgesel, ulusal ve uluslararası birçok turnuvada önemli dereceler elde etti. Dünya, Avrupa, Balkan şampiyonlukları ve onlarca dereceleri bulunan Alkanoğlu kardeşler şimdi de 2022 Avrupa Şampiyonasına ve 2024’de Paris’te, 2028’de Los Angeles’te yapılacak olan Dünya Olimpiyatlarına hazırlanıyorlar.
 
Ahmet ve Ömer kardeşler büyük bir istekle Avrupa şampiyonası ve Dünya olimpiyatlarına hazırlandıklarını söyleyerek katıldıkları her yarışmada Türkiye’nin bayrağını en başta dalgalandırmak istediklerini belirtti. Tarihi, kültürü, turizmi, mimarisi ve özgün sosyal yapısıyla dünyanın tanıdığı Mardin’i spordaki başarılarıyla da tanıtmak istediklerini sözlerine ekledi. 
 
Türkiye’nin ve Mardin’in adını bütün dünyaya başarıyla duyuran Mardinli Şampiyon Maratoncu kardeşler Ahmet Alkanoğlu ve Ömer Alkanoğlu’nun ziyaretinden ve başarılarını kendisiyle paylaşma isteklerinden dolayı çok mutlu olduğu belirten Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, her zaman Mardin sporunun ve Alkanoğlu kardeşlerin yanında olacağını ifade etti. Kardeşlere katılacakları şampiyona ve olimpiyatlarda başartıla dileyen Vali Demirtaş, alacakları madalyalarla kendilerini yeniden ağırlamak istediğini de sözlerine ekledi.  

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica