Doğa Tarım

Marsiad 3 temel projesini Beştepe Külliyesine taşıdı

Marsiad 3 temel projesini Beştepe Külliyesine taşıdı Odabaş; “Bizi dinlemediğiniz için ülkemiz kuru soğana muhtaç hale geldi. Bu nedenle ayda bir günü, dinleme günü ilan ederek konuşmaya ara verip insanları dinlemenizi talep ediyorum” dedi. detaylar haberimizde…

Marsiad 3 temel projesini Beştepe Külliyesine taşıdı

Marsiad Genel Başkanı Bahri Odabaş, yıllardır dile getirdiği projelerini gerçekleştirmek için Ankara Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önünde tek kişilik eylem yaparak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sesini duyurmayı başardı.

Odabaş’ın açıklamasına polis engeli

Külliye önünde açıklama yapması polis tarafından engellenen Odabaş, açıklamasını külliye yanında bulunan Çamlıca parkı’nda yaptı.

Odabaş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sayın cumhurbaşkanı, ülkenin kaderini değiştirecek projelerimizi neden dinlemiyorsunuz?

Yaklaşık 15 yıl boyunca ülkemizin kaderini değiştirecek, yaklaşık sekiz Milyon istihdam ve ikiyüz milyar dolar ihracat sağlayacak projelerimizi anlatmak için Tarım ve Sanayi bakanlarınıza ve belediye başkanlarınıza ulaşamadım.

“Başbakanlığınızdan itibaren de size de ulaşamadım”

Tüm işsizlerimizin iş sahibi olmasını, doğal gıda ürünlerinin yarıya düşmesini, insanların maaş ve gelirlerinin iki katına çıkmasını, insanlarımızın doğal beslenerek sağlıklı yaşamasını, sağlığa harcanan paraların yarıya inmesini, istemediğiniz için mi dinlemiyorsunuz?

Bu projelerden kimseye, haksız rant sağlanmayacağı için mi, Problemlerden haksız rant edenlerin rantlarına engel olacağı için mi dinlemiyorsunuz?

Bizim gibi binlerce kişi ve kurumun aynı durumda olduğunu biliyorum!

Neden bu projeleri dinlemediğinizi sizi o makama getiren milletimize açıklamanızı veya bizi dinlemenizi bekliyorum!

Siz dinlemediğiniz için sizin bakanlarınız, belediye başkanlarınız, valileriniz ve parti temsilcileriniz de dinlemiyor!

Bizi dinlemediğiniz için ülkemiz kuru soğana muhtaç hale geldi!

Bu nedenle ayda bir günü, dinleme günü ilan ederek konuşmaya ara verip insanları dinlemenizi talep ve tavsiye ediyorum!

“Hepinizden açık randevu talep ediyorum”

Ayrıca Başta CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere belediye başkanlıkları bulunan tüm siyasi parti genel başkanlarımıza sesleniyorum!

Bu projelerimiz belediye başkanlarınızla hayata geçirebiliriz! Hepinizden açık randevu talep ediyorum!

Basın ve Yayın Kuruluşlarımıza da sesleniyorum. Yıllardan beri temcid pilavı gibi aynı problemleri aynı kişilerle tartıştırarak havanda su dövmeye ara vererek ülkemizin problemlerini kökünden çözecek bu projelerimizi açıklamamız için canlı yayınlarda bize yer vermenizi acilen talep ediyorum.

Tüm engellere rağmen hayata geçirdiğimiz fındık, fıstık ve doğal patlayan mısır projelerimiz yapacaklarımızın teminatıdır.

Yıllarca Arjantin den ithal ettiğimiz popcron, Patlayan Mısır ithalatı, 2012 yılından itibaren son bulmuş, 2.5 dolara GDO lu mısır yerine 3 TL ye Doğal Mısır üretimi ve satışı yapılarak Milyonlarca dolarımızın yurt dışına çıkışı durdurulmuş, bu paralar çiftçilerimize aktarılmıştır..

Fındıktan geliştirdiğimiz yaklaşık 41 çeşit katma değerli ürün nedeni ile Geçen sene 8 TL olan fındık şu an itibari ile 17 TL olmuştur.

Yer fıstığından ürettiğimiz Doğal fıstık Ezmesi ve diğer katma değerli ürünlerin ülke genelinde rağbet görmesi nedeni ile bir buçuk yıl önce 4 TL olan fıstık bugün 17 TL olmuş, Fıstık üreticilerinin yüzü gülmüştür! Ayrıca ABD den gelen katkılı fıstık ezmelerine ödenen paralar minimuma düşmüş, yerli ve milli ürünümüz ve markalarımız tüm raflarda yerini alınca tümünden ithalat mısırda olduğu gibi duracaktır. (Adress Fındık yazdığınız zaman tüm ürünleri görebilirsiniz)

Durumu saygıdeğer milletimize duyurur saygılar sunarım.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica