Siyaset

MEB’in A101 protokolüne TİP’li öğrencilerden A101 önünde eylem

MEB’in A101 protokolüne TİP’li öğrencilerden A101 önünde eylem

MEB ile A101 arasında 6 Ekim’de, “sektör çalışanlarının mesleki eğitim merkezleri (MESEM) aracılığıyla eğitim öğretim sürecine dahil olması ile mesleki eğitim ve istihdam süreçlerini yaşama geçirmek” amacıyla protokol imzalandığı ortaya çıktı.

MEB ve A101 arasında imzalanan protokole göre; öğrenciler işyerlerinde dört gün ucuz işgücü olarak çalışacak, bir gün okula gidecek.

Yapılan bu protokole karşı A101 önünden seslenen TİP’li öğrenciler, şu sözlere yer verdi:

“MEB ile A101 arasında 6 Ekim’de, ‘sektör çalışanlarının mesleki eğitim merkezleri (MESEM) aracılığıyla eğitim öğretim sürecine dahil olması ile mesleki eğitim ve istihdam süreçlerini yaşama geçirmek’ amacıyla protokol imzalandığı ortaya çıktı.

Öğrencileri işçi, kendisini İşkur sanan Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin haftanın 4 günü A101’de çalışacakları, 1 gün de okula gidecekleri bir protokole imza attı.

Devletin kendi öğrencisini önce kendi yaptığı ‘niteliksiz’ okullara gönderdiği yetmedi, şimdi de kasiyer yaptı. Bu ülkenin aydınlık geleceğini ucuz iş gücü yaparak karartamazsınız.

Bizler okula gideceğiz, öğrenci kalacağız. Gidin siz A101’de çalışın.

Önümüze çıkarttığınız bütün zorluklara rağmen bizler üniversite okuyacağız ve sizin enkazınızdan özgür bir ülke yaratacağız.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica