Genel

Meczup Alinur Aktaş’ı 38 ilin baro başkanı istifaya çağırdı

38 ilin baro başkanlığı, ‘30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir’ diyen AKP‘li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Meczup Alinur Aktaş‘ı istifaya çağırdı. detaylar haberimizde…

Meczup Alinur Aktaş’ı 38 ilin baro başkanı istifaya çağırdı

38 ilin baro başkanı, belediye meclisinde “30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” sözleri nedeniyle tepki çeken AKP‘li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş‘ı istifaya çağırdı.

Denizli Barosu‘nda yapılan basın açıklaması ile duyurulan istifa çağrısına 38 ilin baro başkanlığı imza koydu.

“Alinur Aktaş’ı istifaya davet ediyoruz”

İstifa çağrısında, ”30 Ağustos emperyalizme karşı kazanılmış bırakınız Türk Milletinin ve insanlığın bir bayramıdır” ifadesi yer alırken “Bu aşağılama, itibarsızlaştırma zihniyetini, söylemini nefretle kınıyor Bursa Büyükşehir Belediye başkanı Alinur Aktaş’ı istifaya davet ediyoruz” denildi.

“30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” sözlerine çok sert tepkiler…

Alinur Aktaş, belediye meclisinde yaptığı konuşmasında; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasını talep eden üyelere “30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” demişti.

Meczup bir kişinin sarf ettiği akıl almaz sözlerine AKP üst yönetiminden henüz bir tepki gelmedi. AKP üst yönetiminin olayın üzerine gitmemesi ve konuya el atmaması; Türk toplumunun “ortak değerleri” üzerinde değersiz gösterme çabalarının AKP yöneticileri tarafından da destekleniyor mu? sorularının sorulmasına yol açmaktadır. Kamuoyu AKP üst yönetiminden acilen açıklama ve Meczup’un “görevden el çektirilmesini” beklemektedir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica