Siyaset

Melih Gökçek AKP den 1 milyar dolarlık şok yedi

Melih Gökçek AKP den 1 milyar dolarlık şok yedi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) üzerinde; 30 yıllığına intifa hakkı tesis eden ve belediyenin AOÇ içerisindeki işletmeleri üçüncü şahıslara kiraya verebilmesini öngören madde torba kanundan çıkarıldı. Melih Gökçek AKP den 1 milyar dolarlık şok yedi detaylar haberimizde…

Melih Gökçek AKP den 1 milyar dolarlık şok yedi

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş; dün yaptığı açıklamada “Melih Gökçek, Atatürk Orman Çiftliği’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devrini 30 yıla uzatan kanunun çıkmasını bekliyor; Ve buranın ihalesini de yapabilmek için direniyor” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın uyarısı sonuç verdi. Bugün toplanan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Bazı Vergi Kanunları İle Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nı görüştü.

Torba kanunun altıncı maddesi verilen önerge ile tasarıdan çıkarıldı. Söz konusu madde; Atatürk Orman Çiftliği arazilerinin ve onaylı imar planlarında görülen hayvanat bahçesinin 30 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi lehine intifa hakkı tesis edilmesini; ve AOÇ içindeki işletmelerin Büyükşehir Belediyesince üçüncü şahıslara kiraya verilebilmesini öngörüyordu.

Barış Yarkadaş twitter’dan duyurdu

Barış Yarkadaş, Twitter’dan yaptığı açıklamada dün konuya ilişkin yaptığı açıklamayı hatırlattı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica