İGF

Melikgazi’de trafik rahatlayacak

Şehir merkezini misafir odasına benzeten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, şehir merkezinde otopark ve trafik düzenlemesi çalışmaları yaparak, merkezin daha rahat ve nefes alan bir yer olacağını söyledi.

KAYSERİ (İGFA) – Kayseri’ye bağlı Melikgazi Belediyesi olarak bir yıldır düzenli otoparklar ile trafiğin akışını rahatlatma ile ilgili çalışma yapıldığını söyleyen Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyemizin ‘misafir odası’ olarak tabir ettiğimiz şehir merkezinde otopark ve trafik düzenlemesi ile ilgili güzel bir çalışmayı bir yıldır yürütüyoruz. Özellikle bordürü ve kaldırımı olmayan şahıs mülkiyetindeki yerleri de yaparak düzenli topraklanmanın önünü açacağız. Başta Hunat olmak üzere, Kiçikapı bölgesi, Gülük, Tacettin Veli Mahallesi başta olmak üzere bütün şehir merkezinde güzel dokunuşlarla düzenli otoparklar ile trafiğin akışını rahatlatma ile ilgili bir güzel bir çalışma yaptık. Bir yıldır süren çalışmalarımız uygulama aşamasına geldi” dedi.

HATALI PARK ALANLARI

“Bütün imar parsellerini tek tek çalışarak hatalı park yapılan yerleri tespit ettik” diyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Otobüs duraklarından tutun da taksi duraklarına kadar bütün parametreleri değerlendirdik. Gülük ve Tacettin Veli Mahallesi bölgesinde geçen sene başlatmıştık. İnşallah ilkbaharla birlikte Seyyid Burhaneddin Hazretleri Türbesinin olduğu yer ve karşısını kapsayacak bir çalışmayı başlatıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica