İGF

Memduh Büyükkılıç’tan “güçlü şehir”mesajı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Kadir Has Kongre Merkezi Lifos Salonu’nda düzenlenen  “Çoklu Medya Yönetimi” konulu panele Yerel Medya Buluşmaları kapsamında  katıldı. Panelde, Medya Derneği Başkanı ve Takvim Gazetesi Yazarı Ekrem Kızıltaş,  Daily Sabah Genel Yayın Yönetmeni ve Turkuvaz Kitap Genel Müdürü İbrahim Altay, Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Kenan Kıran, Daily Sabah Gazetesi Editörü Can Kazancıoğlu ve Daily Sabah Görsel İçerik Editörü Rahmi Osman Kaçmaz tarafından kentteki yaygın ve yerel medya temsilcilerine “Çoklu Medya Yönetimi” sistemi anlatıldı.
“ANADOLU’DA PARLAYAN BİR YILDIZ, CAZİBE MERKEZİ”
Panele katılan ve selamlama konuşması için kürsüye davet edilen Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı konuşmada, “Anadolu’da parlayan bir yıldız, cazibe merkezi olarak bu şehrin hep güzelliklerle anılmasını arzu ediyoruz. Bunu hak ettiği için burada paylaşmak ve söylemek istiyorum. Kayseri, Milli Mücadele döneminden beri her zaman ön plana çıkmış, yer almış bir şehir. Örneğin, Sakarya Meydan Muharebesi’nde Taş Mektep diye bilinen Kayseri Lisemizin tamamen şehit olduğu ve şehadetlerinden dolayı mezun veremediği önemli bir şehir” dedi.
“TİCARETİN KURALLARININ KONULDUĞU ŞEHİR; KAYSERİ”
Kadim kent Kayseri hakkında davetlilere bilgi veren Büyükkılıç, “Doğusu ayrı bir güzel Binboğa yaylalarıyla, batısı ayrı bir güzel Kapuzbaşı Şelaleleriyle, Cumhurbaşkanlığımız tarafından korunması gereken mutlak alan Sultan Sazlığımız ayrı bir güzel, UNESCO’nun Geçici Miras Listesi’ndeki Koramaz Vadisi ayrı bir güzel. Kültepe Kaniş Karum’uyla yaklaşık 6 bin yıllık geçmişi olan İpek Yolu üzerindeki bu güzide şehir, adeta ticaretin anayasasını yazmış, oradan çıkan tabletler yasasıyla ticaretin kuralları konulmuş. Bu açıdan biz bunu çok önemsiyoruz. Bu konuda müze çalışmalarımızı hayata geçireceğiz” diye konuştu.
Basın camiasına birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı veren Büyükkılıç, konuşmasında “Adeta bir açık hava müzesi olan bu güzel şehrimizde basın dünyasında çalışan ve emek veren gazetecilerimiz yağmur demeden, çamur demeden, zaman zaman ise canını da tehlikeye atarak fedakârca ve özverili çalışmalar gerçekleştiriyor. Ülkemizde ve şehrimizde önemli bir görev üstlenen basın mensuplarımız ile yerel yönetimler olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışmalarımız sürdürmeye özen gösteriyoruz. Birliğimiz, beraberliğimiz şehrimizin ve insanlığın bereketidir. Ve ülkemizde, şehrimizde basının gücü, bizim gücümüz, halkın ve ülkemizin gücü demektir. Basın, demokrasimizin de en önemli unsurlarından ve olmazsa olmazıdır” ifadelerini kullandı.
“BASIN MÜZESİ ÇALIŞMALARI SON AŞAMAYA GELDİ”
Başkan Büyükkılıç, kente kazandırılacak olan Basın Müzesi çalışmalarında sona yaklaşıldığını duyurarak, “Bizim felsefemizde ben değil, biz kültürü vardır. Yerel yönetimler olarak şehrimizin çok daha güçlü, çok daha gelişmiş ve tüm dünyaya tanıtılması için siz basın mensupları ile el ele, gönül gönüle çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak, eski Kayseri Mahallesi’ndeki bir konağımızı Belediye Meclisi kararıyla Gazeteciler Cemiyeti’mize ‘Basın Müzesi’ olmak üzere tahsis ettik. Basın Müzesi çalışmaları son aşamaya geldi. Yaklaşık 110 yıllık basının geçmişiyle ilgili tarihe ışık tutmak ve hatıraları canlandırmak amacıyla önemli bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmaya da gazeteci dostumuz, cemiyet başkanımız rahmetli Veli Altınkaya’nın ismini vermek suretiyle duygularınıza ve düşüncelerinize tercüman olduğumuzu da buradan paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica