Siyaset

Meral Akşener kurucu kadrosunu açıkladı

Meral Akşener kurucu kadrosunu açıkladı Meral Akşener düzenlediği basın toplantısında kurma aşamasında oldukları partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı. Meral Akşener kurucu kadrosunu açıkladı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Meral Akşener kurucu kadrosunu açıkladı

Meral Akşener’in kuracağı partinin kurucuları arasında eski bakan Suat Çağlayan ile eski milletvekilleri Kazım Ataoğlu ve Cevher Cevheri gibi isimler bulunuyor. Akşener, Kurucular arasında yer alan bir isme dikkat çekti, “Çok net bir şey söyleyeyim; yurt dışında özellikle Avrupa Türklerinden kurucular kurulu üyemiz. İsmi Fulya Yasemin… Almancı denilen bir ailenin kızı” dedi. Meral Akşener, “25 Ekim’de partinin ismi, logosu ve kurucular kurulu açıklanacak” dedi.

Meral Akşener İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında kurma aşamasında oldukları partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı. Akşener, partinin isminin logosunun ve kurucular kurulunun tamamının 25 Ekim’de açıklanacağını duyurdu.

Akşener, “Her kesimden her yörenden ilgi duyuyoruz. Partimiz Türkiye’nin partisi olarak doğuyor. Sorun çözücü bir parti olarak doğuyoruz. Kurucular kurulunun bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi

Akşener’in açıkladığı Kurucular Kurulu’nda yer alacak isimler şöyle:

Cevher Cevheri, Eski milletvekili
Çiğdem Özer, Aşık Veysel’in torunu
Elif Gökdemir
Fatih Eryılmaz, 15 Temmuz gazisi
Erdoğan Bozdemir, Eğitimci
Fulya Yasemin, İş kadını
Hatice Bilici, İş kadın
Hüseyin Özlük, Gazi
Kazım Ataoğlu, eski Bingöl milletvekili
Orkun Ertürkmen
Suat Çağlayan, Eski bakan
Aydan Yılmaz
Tugay Uluçevik
Nafi Özyurt Sipahioğlu.

Akşener’in açıklamalarından satır başları ise şöyle:

*Bir parti kurulmadan onun yetkili organları oluşmadan herhangi bir görevlendirme yapmak hukuka aykırıdır.

*Biz bir hukuk mücadelesi verirken demokrasiyi çiğnemeyiz. Sayın Aydın sonra kendisi bunu düzeltti ve dedi ki “biz bir komisyon kurduk ve bununla ilgili bir çalışma yapıyoruz.”

*Çok net bir şey söyleyeyim; yurt dışında özellikle Avrupa Türklerinden kurucular kurulu üyemiz… İsmi Fulya Yasemin… Almancı denilen bir ailenin kızı…

*Şimdi bir kere dış politikayı iç politikanın öznesi kesinlikle yapmayacağız. En önemli sözümüz budur.

*Ben 21 aydır sokaklarda esnaf eli sıkarak meydanlarda, izbe salonlarda bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. Önce bir adaylık süreci, arkasından referandum süreci geldi. Hiç değiştirmediğim bir şey oldu o da Türkiye’ye ait bir bayram sofrası. Ben Ahlat’ta kirasını kendim ödediğim bir ev kiraladım. Orada hep beraber bir sofra kuracağız, oradaki herkesle beraber yemek yiyeceğiz, onların sözcüsü ve gözcüsü olacağız.

*Ahlat’ın özelliği benim açımdan şöyle; Ahlat’ta çok farklı etnik grup vardır. Partiyi kurduktan sonra 15 gün gideceğim ve Güneydoğu’yu tek tek, şehir şehir dolaşacağım. Ama toplantı yapmayacağım. Her İl’e gideceğim, rastgele el sıkacağım. Muş ve Bitlis’te bunu yapmıştım. Bir kahveye gideceğim ve ‘arkadaş ne anlatırsın bana, ne sorarsın bana’ diyeceğim. Buna ihtiyaç olduğunu görüyorum.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica