Genel

Meslekte Birlik Grubu KSMMMO Genel Kuruluna damga vurdu

Meslekte Birlik Grubu KSMMMO Genel Kuruluna damga vurduAkbulut; “Yasaları uygulama noktasında kamu tarafından muhatap alınan, gereği kadar yetki verilmeyen, ancak ağır sorumluluklar yüklenen bir meslek grubuyuz” dedi. detaylar haberimizde…

Meslekte Birlik Grubu KSMMMO Genel Kuruluna damga vurdu

Meslekte Birlik Grubu Kocaeli SMMM Odası 23. Olağan Genel Kurula Damgasını vurdu. Kocaeli SMMM Odası 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda verdiği 3 önergenin de kuruldan geçmesini sağlayan Kocaeli SMMM Odası Meslekte Birlik Grubu Başkan adayı Hamit Akbulut, “destek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Kocaeli SMMM Odası 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ardından bugün seçim yapılacak.

Kocaeli SMMM Odası Meslekte Birlik Grubu Başkan adayı Hamit Akbulut oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yasaları uygulama noktasında kamu tarafından muhatap alınan, gereği kadar yetki verilmeyen, ancak ağır sorumluluklar yüklenen bir meslek grubuyuz. Devlet toplumu dönüştürüyor. Ve bunun için camiamızı araç olarak kullanıyor. Yönetmelikler yolu ile meslektaşlarımıza sürekli mali sorumluluklar yüklenmesi, bizleri mesleğimizi yapamaz hale getiriyor. Dünyada ilk beş meslek unvanından biri olan mali müşavirlik mesleğini, günümüzde en az 4 yıl üniversite eğitimi, giriş sınavı ve 3 yıl süren stajın ardından zorlu bitirme sınavlarını vererek elde ettiğimizi unutmayalım. İnsan hayatını emanet ettiğimiz doktorlardan dahi bir yıl fazla staj yapan, bir hukuk fakültesi mezunu kadar hukuk bilen ama bir avukat ya da bir doktor kadar saygı görmeyen bir meslek grubuyuz.”

“Sorunların çözüm noktasında olmak istiyoruz”

Bizim mesleğimiz istişare mesleğidir diyen Kocaeli Meslekte Birlik Grubu Başkan adayı Hamit Akbulut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bilgiyi yorumlayan, karara dönüştüren, güven odaklı bir meslek gurubuyuz. Mesleğimiz ve meslektaşlarımız çeşitli sorunlarla karşı karşıyadır. Mesleğimizin sorunlarını da çözümlerini de iyi biliyoruz. Tüm olumsuzluklara rağmen, mesleğimizi ileriye taşıyacağımıza olan inancımız tamdır. Sorunların çözüm noktasında olmak istiyoruz. Bize düşen hep birlikte bu çözümleri hayata geçirmektir. Yetkiyi bize verirseniz, yasalardan gelen sorunları gidermek için çalışacağız. Bu nedenle bakış açınızı değiştirmenizi, meselelere bir de bizim gözümüz ile bakmanızı talep ediyoruz.”

“Destek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz”

Kocaeli SMMM Odası 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda verdiği 3 önergede de meslektaşlarının desteğini alan Kocaeli Meslekte Birlik Grubu Başkan adayı Hamit Akbulut, sözlerini şöyle tamamladı; “Verdiğimiz bu önergeyle Genç Meslektaşlarımız aidatlarını 3 yıl süreyle yüzde 50 olarak ödeyecekler. Kendilerine hayırlı olsun. Nispi temsili tüm odaya hakim kılacağız dedik ve bugün bunu sağladık. Destek veren meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hukuka saygılı oda oluşturacağız dedik, nispi aidat almayacağız dedik ve bugün genel kurulda bunu sağladık. Destek veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kocaeli’deki oyunu bozduk, şimdi de odamız için bir şey yapın. Meslekte Birlik Grubumuza oy verin. Çözüme ortak olun”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica