Siyaset

Milletvekili Aday listemizi kimseyi dışlamadan hazırladık

Milletvekili Aday listemizi kimseyi dışlamadan hazırladık CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili aday listesi, seçimler ve gündeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Aday listemizi kimseyi dışlamadan hazırladık detaylar haberimizde…

Milletvekili Aday listemizi kimseyi dışlamadan hazırladık

Hazırlanan liste hakkında konuştu…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili aday listesiyle ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, “Listeleri kimseyi dışlamadan ötekileştirmeden hazırladık” dedi.

“Türkiye’nin beş temel sorunu var”

Habertürk Televizyonu’ndan Sibel Erdem’in haberine göre, Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin beş temel sorunu olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu ”Bu beş sorunu; ekonomi, eğitim, dış politika, toplumsal barış ve demokrasi problemlerini çözebilecek tek parti CHP’dir” dedi.

“Kimseyi dışlamadan, kimseyi ötekileştirmeden…”

“Listelerimizi bu bilinçle hazırlandık” diyen Kılıçdaroğlu, “Kimseyi dışlamadan, kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi de suçlamadan hazırladığımız milletvekili aday listemiz, Türkiye’nin 25 Haziran sonrasındaki geleceğini belirleyecek, toplumun tüm kesimlerinin ortak talebi olan adalet ve huzuru getirecek” diye konuştu.

“Mağdurun yanında olduk”

Listede yer almayanlara da teşekkür eden Kılıçdaroğlu ”Her bir arkadaşım, büyük bir özveri ve kararlılıkla, vatanperverlik duygusuyla görevini yerine getirdi. Nerede bir mağdur veya mağduriyet varsa milletvekili arkadaşlarım orada oldu” dedi.

“15 Temmuzda TBMM’nin kapısını ilk açan CHP milletvekilleriydi”

Milletvekillerinin 15 Temmuz’da TBMM’ye gittiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde TBMM’nin kapısını ilk açan CHP milletvekilleriydi. Sadece 15 Temmuz gecesi FETÖ darbesine karşı değil, OHAL’in ilan edilmesiyle birlikte başlayan 20 Temmuz darbe sürecinde de milletvekili arkadaşlarım demokrasiden yana tarihi bir görev üstlendiler. Herkes susar ya da susturulurken, susturulmaya çalışılırken susmayanlar onlardı” ifadelerini kullandı.

“2018 Haziranında o duvarı yıkacağız”

Adalet Yürüyüşü’nün Haziran ayında yapıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Haziran bolluğu ve bereketi getirir”

“Haziran ayı güzel bir aydır; baharla birlikte uyanan doğa Haziran’la birlikte iyiden iyiye coşar. Haziran bolluğu ve bereketi getirir. Bu Haziran demokrasinin bereketiyle birlikte gelecek. Geçtiğimiz yıl, Haziran ayında Adalet Yürüyüşü’nü gerçekleştirmiştik. O yürüyüş Maltepe’de demokrasinin önüne örülen duvarın önünde tamamlanmıştı. O zaman ‘Bu yeni bir başlangıç’ demiştim. 2018 Haziranında o duvarı yıkacağız.”

“Herkese huzuru ve adaleti getireceğiz”

“Ülkemize demokrasi ve özgürlük gelecek, ekonomisi güçlenmiş, eğitim problemlerini çözmüş; dış politikada bölgesinde yeniden lider ülke olan, komşularıyla barış içinde yaşayan; huzura kavuşmuş bir Türkiye’nin ilk adımlarını 24 Haziran itibariyle atmaya başlayacağız. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce kazanacak, CHP kazanacak, Millet İttifakı kazanacak. Ancak bu seçimlerde bir avuç yandaş dışında kaybeden olmayacak. Çünkü herkesi kucaklayacağız, herkese huzuru ve adaleti getireceğiz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica