Genel

Milyarderlerin Dolar krizinde serveti bir günde 3 milyar dolar eridi

Milyarderlerin Dolar krizinde serveti bir günde 3 milyar dolar eridi Bloomberg ajansı tarafından yapılan açıklamada, Belousov’un listesinde 14 şirket bulunuyor. Listede bulunan NLMK Sahibi Vladimir Lisin 832 milyon dolar ile en çok kaybedenlerin başında geldi. Milyarderlerin Dolar krizinde serveti bir günde 3 milyar dolar eridi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Milyarderlerin Dolar krizinde serveti bir günde 3 milyar dolar eridi

Rusya Devlet Başkanı Danışmanı Andrey Belousov’un gelirlerinin fazlasına el konulması teklif ettiği 11 Rus milyarderin servetinin bir gün içerisinde 3 milyar 100 milyon dolar azaldığı bildirildi.

“Listede 14 dev şirket var”

Bloomberg ajansı tarafından yapılan açıklamada, Belousov’un listesinde 14 şirket bulunuyor. Listede bulunan NLMK Sahibi Vladimir Lisin 832 milyon dolar ile en çok kaybedenlerin başında geldi. Lisin’in ardından 446 milyon dolar ile Viktor Raşnikov (MMK), 444 milyon dolar ile Aleksey Mordaşov (Severstal), 381 milyon dolar ile Roman Abramoviç (Evraz) ve 290 milyon dolar ile Vladimir Potanin (Nornikel) geliyor.

Kaybeden büyükler…

Ayrıca listede yer alan Aleksandr Abramov (Evraz) 221 milyon dolar, Leonid Mihelson (Sibur) 182 milyon dolar, Andrey Melniçenko (SUEK) 143 milyon dolar, Alişer Usmanov (Metalloinvest) 60 milyon dolar, Gennadiy Timçenko (Sibur) 55 milyon dolar ve Andrey Guryev (Fosagro) 37 milyon dolar kaybetti.

Başkandan hükümete talimat…

Daha önce Belousov Devlet Başkanı’nın hükümete kimyasal sanayi ve metalurji şirketleri sayesinde bütçenin ek gelirlerinin artırılması talimatını vermesini teklif etti. Belousov, bu şirketlerin petrol ve doğalgaz sektöründen daha düşük vergiler ödediklerini belirtti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica