İGF

Mudanya Kaymakamı Sözer’den ‘randevusuz aşı’ çağrısı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde aşı hakkı kazanmış kurumlarda görevli personelin randevusuz olarak Sağlık Müdürlüğü’nde aşılama işlemleri gerçekleştirilirken, kırsaldaki vatandaşların da plan dahilinde aşılmaları köylerinde yapılıyor.

BURSA (İGFA) – Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, COVID-19 ile mücadelede kitlesel aşılama çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Vaka sayılarındaki azalma ile gelinen süreçte toplumda yaygın aşılama çalışmalarının Mudanya’da da hız kazandığını belirten Kaymakam Sözer, Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan tüm kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışmalar yapıldığını söyledi.

Kurumlarda görevli aşı hakkı kazanmış personellerin randevusuz işlemlerinin İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde yapıldığını kaydeden Kaymakam Sözer,  “Aynı şekilde kırsal mahallelerimizde de muhtarlarımızla yapılan koordineli planlama ile vatandaşların köylerinde aşı yapılması planlanmaktadır. Bundan sonraki süreçte aşı hakkı kazanan vatandaşların aşı randevularını almaları kaydıyla İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde aşılarını yaptırabilmeleri mümkün olacaktır” dedi.  

Normalleşme yolunda ikinci aşama olan toplumsal aşılamaya vatandaşların eksiksiz katılımın büyük önem arz ettiğini söyleyen Kaymakam Sözer, aşı hakkı doğan herkesi tercihine göre Aile Sağlığı Merkezi, özel veya Devlet Hastaneleri ile İlçe Sağlık Müdürlükleri aşı birimlerinde aşıya davet etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica