Genel

Müdür atadıkları hayvanat bahçesini 5 yıl önce kapatmışlardı

Müdür atadıkları hayvanat bahçesini 5 yıl önce kapatmışlardı Atatürk Orman Çiftliği’ne bağlı Ankara Hayvanat Bahçesi, 7 yıl önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. Dönemin Belediye Başkanı Melih Gökçek de iki yıl sonra hayvanat bahçesini kapatmıştı. Ancak olmayan tesis için 5 yıldır müdür kadrosunun açık tutulduğu ortaya çıktı. Müdür atadıkları hayvanat bahçesini 5 yıl önce kapatmışlardı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Müdür atadıkları hayvanat bahçesini 5 yıl önce kapatmışlardı

“Tesisi olmayan hayvanat bahçesinin 5 yıldır müdür kadrosunun açık tutuldu”

Yaklaşık 5 yıl önce eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından kapatılan Atatürk Orman Çiftliği’ne bağlı Ankara Hayvanat Bahçesi’ne müdür atandı. Tesisi olmayan hayvanat bahçesinin 5 yıldır müdür kadrosunun açık tutulduğu öğrenildi.

“Dönemin Belediye Başkanı Melih Gökçek Ankara Hayvanat Bahçesini 5 yıl önce kapattı”

Sözcü’den Kamil Elibol’un haberine göre Atatürk Orman Çiftliği’ne bağlı Ankara Hayvanat Bahçesi, 7 yıl önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. Dönemin Belediye Başkanı Melih Gökçek de iki yıl sonra hayvanat bahçesini kapatmıştı. Ancak olmayan tesis için 5 yıldır müdür kadrosunun açık tutulduğu ortaya çıktı.

“Atanan müdür geçen ay emekli oldu”

Bu görevi yürüten müdür ise geçen ay emekliye ayrıldı. Ancak kadro yine kapatılmadı.

“Müdür arkadaş emekli olunca ben vekaleten göreve geldim”

Emekli olan müdürün yerine bu kez de, “Müdür vekili” atandı. Hayvanat bahçesinin müdür vekilliğine getirilen ziraat mühendisi Murat Işık, “Yasa gereği kadronun dolu olması gerekiyor. Müdür arkadaş emekli olunca ben vekaleten göreve geldim. Müdürlük bünyesinde az da olsa çalışan personelimiz var. Kanuni yazışmaları yapıyor, görevini yerine getiriyor” dedi.

“Ankara Hayvanat Bahçesi’ndeki kadro olayı, Sayıştay raporunda da tespit edilmişti”

26 Ağustos 2013’ten beri kapalı olan Ankara Hayvanat Bahçesi’ndeki kadro olayı, Sayıştay raporunda da tespit edilmişti. Hayvanat bahçesinin eski müdürü Mustafa Sancar da 2014 yılında TÜBİTAK‘a atanmıştı.

“Hayvanlar çevre illere gönderilmesine karşın bazı hayvanlar bakımsızlıktan öldü”

Dönemin Belediye Başkanı Gökçek’in, hayvanat bahçesindeki hayvanları çevre illere gönderdiği, bazı hayvanların ise bakımsızlıktan öldüğü aktarıldı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica