İGF

Muğla İtfaiyesi 3 bin 220 hayvanı kurtardı

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi bugüne kadar 3 bin 220 hayvan kurtarma olayına direkt müdahale ederek hayatta kalmalarını sağladı.

MUĞLA (İGFA) – 7/24 insanların can ve mal güvenliği için görev başında olan İtfaiye teşkilatı can dostlar için gelen ihbarlara da anında müdahale ederek hayatta kalmalarını sağlıyor. Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olduğu 2014 yılından itibaren Büyükşehir İtfaiyesi 3 bin 220, bu yılın ilk 5 ayında da 182 hayvan kurtarma olayına müdahale etti.

13 ilçesinde 38 noktada konuşlanan Büyükşehir İtfaiye teşkilatı bir ayda tehlikeli olabilecek 89 yılanı zarar vermeden evlerden, iş yerlerinden, araçlardan ve helikopterden çıkartarak doğal yaşam alanlarına bıraktı. Vatandaşların kedi/evcil hayvan kurtarma olaylarında öncelikle olayın durumuna bağlı olarak herhangi bir yerde hareket kısıtı olan, tehlike içerisinde ve acil olarak bulunduğu ortamdan alınması gereken muhtaç durumdaki hayvanların kurtarılması için itfaiyeyi araması, hayati bir durum yoksa ağaçta, çatıda vb.yerlerde kalan kediler için ulaşabileceği bir alana mama bırakılarak kedinin kendi kendine ağaçtan ya da çatıdan inmesinin beklenmesi tavsiye edildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica