Sağlık

Mutlaka doktora gitmenizi gerektiren belirtiler

Mutlaka doktora gitmenizi gerektiren belirtiler Bağışıklık sisteminiz zayıfladığında ortaya çıkan belirtiler sizin mutlaka doktora başvurmanızı gerektiriyor. Mutlaka doktora gitmenizi gerektiren belirtiler detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Mutlaka doktora gitmenizi gerektiren belirtiler

Bağışıklık sisteminiz zayıfladığında ortaya çıkan belirtiler

-Yorgunluk

Sürekli hareket halindeyseniz yorulmanız mümkün. Ancak hareket etmedeğiniz halde fazla yorgn hissetmeniz bağışıklığınızın düştüğüne işaret ediyor.

Çabuk yorulmak…

Sabah yorgun kalkmak, istirahatle bitkinliğin dinmemesi ve çabuk yorulmak doktora başvurmanızı gerektiren yakınmalar arasında yer alıyor.

-İshal ve çeşitli enfeksiyonel hastalıklar

Beyaz kan hücreleri yeterli düzeyde olmadığında vücutta bir takım enfeksyonel hastalıklar meydana gelebiliyor. Beyaz kan hücreleri yeterli düzeyde üretilmediğinde hastalıklara kolay yakalanmamızın dışında hastalıklar zor bir şekilde iyileşebiliyor.

Genital bölge enfeksiyonları…

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Aytaç Karadağ bu nedenle eğer çabuk hastalanıyorsanız ishal, genital bölge enfeksiyonları, üst solunum yolları enfeksiyonları idrar yolu enfeksiyonları gibi rahatsızlıklarla karşılaşıyorsanız bu durumu basite almayıp uzmana başvurmanız gerekiyor.

-Uçuk

Uçuk da ihmal etmemeniz gereken önemli bir belirti

Dudaklar ile ağız çevresinde oluşan ve içi sıvı dolu yara kabarcıkları şeklinde kendini gösteren uçuk da ihmal etmemeniz gereken önemli bir belirti. Özellikle yılda 4 kereden fazla gelişen uçuklar zayıf bir bağışıklık sisteminin uyarıcısı olabiliyor.

-Sivilceler, ayak mantarları

Kasık bölgesinde meydana gelen kızarıklıklar bağışıklık sisteminin çöktüğünü gösterir

Vücutta tekrar tekrar meydana gelen ve sürekli olarak aynı yerlerde tekrarlayan sivilceler, ayak mantarları, saç derisinin pullanması, kasık bölgesinde meydana gelen kızarıklıklar bağışıklık sisteminin çöktüğünü gösteren en önemli işaretlerdendir.

-Aft ve pamukçuk yaraları

Ağız ve dil üzerinde meydana gelen beyaz lezyonlar ve aftlar yılda 4 kez çıkıyorsa bu durum bile kendi başına bağışıklığınızın zayıfladığını gösteriyor olabilir.

Kandida cinsi mantar ağız kanalından yemek borusuna, mideden bağırsaklara kadar her yerde

Aynı zamanda ağız içinde çıkan pamukçukta bağışıklık sisteminizin zayıfladığına işaret ediyor olabilir. Pamukçuk denilen kandida cinsi mantar ağız kanalından yemek borusuna, mideden bağırsaklara kadar her yerde oluşabiliyor.

“Son yıllarda kanser gelişimine katkıda bulunduğu düşünülüyor”

Bağışıklık zayıfladığında vücuda yerleşen bu mantar aynı zamanda bağışıklığı kendisi de baskılayıp hastalığın ilerlemesine yol açabiliyor. Hatta son yıllarda kanser gelişimine katkıda bulunduğu düşünülüyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica