Siyaset

Mutlu: “Emperyal devletlere bu coğrafyada son verilsin”

Mutlu; "Biz ülkemizin sanayisiyle, tarımıyla, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle rekabet edebilmesini istiyoruz"

Mutlu: “Emperyal devletlere bu coğrafyada son verilsin” … Mutlu; “Muhalefetin gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz, bir yandan da iktidar olabilmenin mücadelesini sürdürüyoruz” dedi. detaylar haberimizde…

Mutlu: “Emperyal devletlere bu coğrafyada son verilsin”

Zafer Mutlu yeniden il başkanı seçildi

Saadet’ten sosyal mesafeli kongre

Saadet Partisi Kocaeli 7’nci Olağan Kongresi pandemi nedeniyle tüm kurallara uyularak gerçekleşiyor

Mevcut İl Başkanı Zafer Mutlu’nun tek aday olduğu SP Kongresi, Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşirken kongreyi izlemeye gelenler ve partililer HES kodu alarak salona girdi. Zafer Mutlu, önümüzdeki genel seçimlerde iktidarın parçası olmak için mücadele edeceklerini söyledi.

CHP Kocaeli il başkanı Harun Yıldızlı Kongrenin konuğuydu

“50 yılı aşkın tecrübeye sahip parti”

Henüz devam eden kongrede oy kullanma hakkı olan 569 delege, 25 asil, 25 yedek il yönetim kurulu üyesini, 5 asil, 5 yedek il disiplin kurulu üyesini ve 26 büyük kongre delegesini seçecek. Mevcut başkan Zafer Mutlu 15 ay önce Nurettin Çelik’in yerine atanmıştı. Mutlu, tek aday olduğu kongrede seçilmiş başkan olarak yoluna devam edecek. Kongreye, SP Genel Başkan Yardımcısı ve Devlet eski Bakanı Sabri Tekin, SP Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, Demokratik Sol Parti İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Remzi Kaya, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, SP Kocaeli İl eski Başkanı Nurettin Çelik katıldı. Kongrede söz alan Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, “Saadet Partisi 50 yılı aşkın tecrübeye sahip bir parti. Üzerime ne görev düştüyse yapmaya çalıştım. Kocaeli gibi metropol bir şehrin il başkanlığına layık gördükleri için teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Hep birlikte mücadele edeceğiz”

Mutlu, “Bu vatanın evlatları olarak bu mirasa hep birlikte sahip çıkmamız gerektiğine inanıyorum. Hep birlikte mücadele edeceğiz. Batarsak hep beraber batacağız. İdeolojilerimiz, yaşama şeklimiz farklı ama bu durumun bizi düşman etmemesine gönülden inanıyorum. Bazılarımız iktidar, bazılarımız muhalefet olacak, iktidarın yanlışlarını dile getirecek. Demokrasinin şartlarını bu şekilde yerine getireceğiz” diye konuştu

“Emperyal devletlere bu coğrafyada son verilsin”

SP İl Başkanı Mutlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz ülkemizin sanayisiyle, tarımıyla, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle rekabet edebilmesini istiyoruz. İnsanlar işsiz kalmasın, mazlum coğrafyalara sahip çıkılsın, emperyal devletlere bu coğrafyada bir son verilsin. İnsanlar özgürce düşüncelerini ifade etsin, kimse düşünceleri yüzünden hapiste çürümesin istiyoruz. Bizler vicdanımızı ön planda tutuyor, azmimizi arttırıyoruz. Muhalefetin gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz, bir yandan da iktidar olabilmenin mücadelesini sürdürüyoruz.”

“Biz bu ülkeyi seviyoruz”

“Saadet Partisi geçmişte iktidarı yaşamış bir partidir” diyen Zafer Mutlu, “Savunduğumuz düşünceleri, söylemleri iktidarda bizzat uygulamış bir hareketiz. İnşallah da yapılacak ilk seçimde iktidarın bir parçası olmak için mücadele edeceğimize söz veriyorum. Bu ülkenin milli görüş düşüncesine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Biz bu ülkeyi seviyoruz, bu halkı seviyoruz ve bu halka hizmet etmeyi hakka hizmet etmek olarak görüyoruz. İnşallah kısa bir zamanda yine hizmet edeceğiz. Kongreye teşrif eden herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica