Siyaset

Namussuzlarla kazanacağıma namuslu insanlarla kaybetmeye razıyım

Namussuzlarla kazanacağıma namuslu insanlarla kaybetmeye razıyım AKP’nin dün Yenikapı’daki mitingine katılan Tansu Çillere Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan tepki geldi. Namussuzlarla kazanacağıma namuslu insanlarla kaybetmeye razıyım detaylar haberimizde…

Namussuzlarla kazanacağıma namuslu insanlarla kaybetmeye razıyım

Yazılı bir açıklama yapan Uysal, “Namussuzlarla kazanacağıma, namuslu insanlarla kaybetmeye, sonuna kadar mücadele etmeye razıyım” ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, eski Başbakan Tansu Çiller’in AKP’nin İstanbul Yenikapı Mitingine katılması dolayısıyla bir açıklama yaptı.

“Tansu Çiller’in AKP’nin İstanbul Yenikapı Mitingine katılması…”

Yaptığı yazılı basın açıklamasının eski Başbakanımız Tansu Çiller’in AKP’nin İstanbul Yenikapı Mitingine katılması ve yaptığı açıklamada sarf ettiği sözler dolayısıyla zaruri bir açıklama olduğunu vurgulayan Uysal, “Kimde ne kadar iman, fikir var, kimde ne kadar inancına, geçmişine, hatıralarına, verilen emeklere sadakat var, kimde ne kadar sebat, sabır, irade var… Bütün bunların kantara çıktığı, ölçüye vurulduğu zamanlardayız” ifadelerine yer verdi.

Demokrat Parti Genel Başkanı ve İyi Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Gültekin Uysal’ın konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle:

“Eyy benim dev memesinden cüceler emziren memleketim!

Bu açıklama, dün bir eski Başbakanımızın AKP’nin İstanbul Mitingine katılması dolayısıyla zaruri bir açıklamadır!

Bugünler, yüksek gerilim hattında yaşanan tarihi günlerdir…

Kimde ne kadar iman, fikir var, kimde ne kadar inancına, geçmişine, hatıralarına, verilen emeklere sadakat var, kimde ne kadar sebat, sabır, irade var… Bütün bunların kantara çıktığı, ölçüye vurulduğu zamanlardayız.

“Her şeyden öte vicdanlara sığmamıştır”

Hayatlarını demokrat davaya adamış vatanseverler olarak ülkemizin çok derinden sarsılmalar yaşadığı bir dönemde bizlerin bambaşka beklentileri olmuştu. Elbette ki siyasette önemli vazifeler yapmış kişiliklerin Türkiye’yi ‘Beka Sendromu’ içine düşürenlerle, demokrasi ve adaleti yok edenlerle ilgili tarih önünde mesuliyetlerini yerine getirmesini beklerken; yaptıkları bu destek akıllara, kalplere, gönüllere, her şeyden öte vicdanlara sığmamıştır.

Demokrat Parti için bir cümlelik açıklamayı esirgeyenlerin, milletin önceliklerinden ziyade şahsi öncelikleri ile hareket sergileyenlerin bu tavrı, demokratların nezdinde hükümsüzdür.

Unutmamak gerekir ki herkes iddiaları ile sınanır. İşte bu Sanal Demokrasi Kahramanlarının apoletleri de iddiaları ile en azami düzeyde sınandıkları ve adeta tarihin makas değiştirdiği bir zamanda, kendiliğinden düşmektedir.

“Demokrat dava arkadaşlarımızın…”

Milletimizin Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’e ve demokrat davaya karşı; geçmiş nispeti dolayısıyla tek kullanımlık anlam parantezine kendini sıkıştıranlarla ilgili kurucu irademizin ortaya koyduğu fikir, inanç, ideal, değerler ve icraatların ölçüsüne vurarak ‘Derdi millet, derdi demokrasi, derdi adalet’ olan tüm Demokrat dava arkadaşlarımızın vicdan ve aklında hükmü, yoklukla maluldür.

Elbet bir gün tarih de hükmünü icra edecektir!

‘Ya Rabbi, inanmadıklarımızı bize yaptırtma’ diye dua ile başladığımız mücadelemizi dava arkadaşlarıma mücadelemizin başında taahhüt ettiğimi tekrar tarihe not düşmek için ifade ediyorum;

“Namussuzlarla kazanacağıma, namuslu insanlarla kaybetmeye, sonuna kadar mücadele etmeye razıyım”

Duamız ve çabamız; dev memesinden cüceleri değil, devleri emzirdiği devlet ve siyaset adamlarının yöneteceği bir Türkiye içindir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica