Genel

Netanyahu; ‘bu deklarasyonlar bizi etkilemez’

Netanyahu; ‘bu deklarasyonlar bizi etkilemez’ İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs’le ilgili deklarasyonuyla ilgili açıklama yaptı. Netanyahu, “Bu deklarasyonlar bizi etkilemez” diye konuştu. Netanyahu; ‘bu deklarasyonlar bizi etkilemez’ detaylar haberimizde…

Netanyahu; ‘bu deklarasyonlar bizi etkilemez’

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) zirvesinde alınan karar ve deklarasyon hakkında konuştu. Netanyahu, “Bütün bu deklarasyonlar bizi etkilemez” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının üzerine, İİT olağanüstü zirve düzenledi. Kudüs’ün “Filistin’in işgal altındaki başkenti” tanındığı zirvenin ardından, bir deklarasyon yayınlandı. Filistin’e destek verilen deklarasyonda, ABD’ye tepki gösterildi.

Sputnik’in haberine göre, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Kudüs’teki Başbakanlık Ofisi’nde açıklamalarda bulundu. Netanyahu, İİT zirvesinde açıklanan deklarasyonla ilgili olarak, “Bütün bu deklarasyonlar bizi etkilemez” ifadelerini kullandı.

Tüm dinlere ibadet için saygı gösterdiklerini iddia eden Netanyahu, “Bu kentin sadece İsrail’in başkenti olduğunu söylemiyoruz, aynı zamanda Kudüs’te tüm dinler için ibadet özgürlüğüne saygı gösterdiğimiz hususunda ve bunu tüm Ortadoğu’da yapan tek ülke olduğumuzda ısrar ediyoruz” şeklinde konuştu.

Netanyahu, birçok ülkenin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını ve büyükelçiliklerini bu kente taşıyacaklarını öne sürdü.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica