İGF

Numan Kurtulmuş Mardin’de gençlerle buluştu

Bir dizi incelemeler ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla Mardin’e gelen Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş tarihi birinci caddede esnafı ziyaret etti.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kendisine eşlik eden Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ile beraber birinci caddede, Mardin Kalesi’ne karşı gençler ile de çay içip muhabbet etti.

Mardin’de farklı medeniyet, kültür ve dillerin asırlar boyunca barış içinde yaşadığını belirten Kurtulmuş, Sümerlilerin, Asurluların, Artukluların, Selçukluların ve Osmanlıların çok derin izlerini bırakmış kültür ve medeniyet şehri olduğunu kaydederek; “Bugün burada temaslarımızdan fırsat bularak genç kardeşlerimiz ile de bir araya geldik. Kendilerini dinlediğimizde gerçekten yüreğimizi bir ferahlık kapladı. Gençlerimizin bizlere aktardığı muhteşem fikirleri var. Mardin Valimiz Mahmut Demirtaş Beyefendi de zaten sık sık hem geçlerimiz, STK Temsilcilerimiz ve muhtarlarımız ile bir araya gelip kendilerinin talep ve önerilerini dinliyor. Mardin’deki bu olumlu sirkülasyon bizleri memnun ediyor’’ diye konuştu. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica