Siyaset

‘O kamplarda militan yetiştiriliyor’

‘O kamplarda militan yetiştiriliyor’ CHP’li vekille müdürün ‘militan’ tartışması. CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı daha önce ‘O kamplarda militan yetiştiriliyor’ dediği gençlik kampına girdi. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü kampa gelince sert bir tartışma yaşandı. ‘O kamplarda militan yetiştiriliyor’ detaylar haberimizde…

‘O kamplarda militan yetiştiriliyor’

Katıldığı bir televizyon programında, ‘O kamplarda militan yetiştiriliyor’ çıkışıyla dikkat çeken CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, o kamplardan biri olarak gösterdiği Silifke İlçesi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı’na girerek incelemelerde bulundu. Milletvekili Atıcı, bir süre sonra kampa gelen Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’le tartıştı.

Kampta yaz sinema kampına katılan ve belgesel çeken öğrenciler, yönetmen ve hocalar Aytuğ Atıcı’yı görünce, ‘Militan Yetiştiriliyor’ sözlerinin kendilerini ve ailelerini üzdüğünü belirtip özür dilemesini istedi. Atıcı ise ‘Militan yetiştiriliyor’ çıkışının, geçen temmuz ayında AK Parti Konya Gençlik Örgütü’nce düzenlenen ‘Diriliş Muştusu’ konulu etkinlikle ilgili olduğunu, sportif ve sanatsal etkinliklerin yer aldığı kamplarla bir sorununun olmadığını vurguladı.

Aytuğ Atıcı, Müdürle tartıştı

Aytuğ Atıcı, kendisinin orada olduğunu öğrenerek gelen Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’e, geçen temmuz ayı başında AK Parti Konya Gençlik Kolları’nca lise öğrencilere yönelik düzenlenen ‘Diriliş Muştusu Yaz Kampı’na neden izin verdiğini sorarak şöyle devam etti, “Eğer buna direkt siz izin verdiyseniz sorunum sizinledir. Eğer izni bakanlık verdiyse sorunum bakanlıkladır o zaman. Bu konuyu siz araştırmadan nasıl verirsiniz? Böyle bir dernek, STK olup olmadığını araştırmaz mısınız? Konya AK Parti İl Gençlik kollarının yaptığı duyuru var. Siz herhangi bir şekilde ‘Falanım’ diyen insana buranın kapısını açar mısınız? Çünkü burası bir devlet kuruluşudur. Bunu araştırdığınız zaman basit bir araştırma şu an internete ‘Diriliş Muştusu’ diye girin, Konya AK Parti İl Gençlik Kolları’nın yaptığı ilan ve çocukların burada 3 dönem kamp yaptığını görürsünüz. Burada siyasi bir partinin, hangi parti olursa olsun bir etkinliğine izin veremezsiniz.

“18 yaşın altındaki çocuklar AK Parti gençlik kollarında…”

Buralarda nasıl ki biz her yaşta evlatlarımızı Milli Eğitim Bakanlığı’na emanet ediyorsak bu kamplara da emanet ederiz. Ancak, bir siyasi partiye, bak ayrım yapmadan söylüyorum, emanet edilemez yasa gereğidir. Çünkü bir siyasi parti üye olması için 18 yaşını doldurması gerekmektedir. 18 yaşın altındaki çocuklar AK Parti gençlik kollarında, beraber devletin bu kampında eğitim almışlardır. Eğitim içeriklerini de söyleyeyim isterseniz. Hani siz diyorsunuz ya, ‘Çağdaş Atatürk ve laiklik diyorsunuz’ bu kampta bir tane Atatürk dersi varsa, ben burada hepinizden özür dileyerek çıkıp gideceğim.”

İl Müdürü: Emir üzerine verdim

Müdür Güneş’in, “Bana gelen emir üzerine izin verdim” demesi üzerine ise Atıcı şu yanıtı verdi, “Siz burada bürokrat olarak yasadışı bir işe engel olmak zorundasınız. Gençlik Spor Bakanı değil Başbakan dahi size yasa dışı bir emir verir ise, bu emri reddetmek zorundasınız. Bu kampta bir siyasi partinin eğitim yapamayacağını, 18 yaşın altında çocukların bir siyasi partinin şemsiyesinin altında bulunamayacağını bilmiyor musunuz?’ Ben de anladım ki bakanlıktan bu izin verilmiş. Bakanlığın size göndermiş olduğu liste çerçevesinde bu kampı, ama bilerek ama bilmeyerek AK Parti’ye açmışsınız. 18 yaş altındaki bebelerin nasıl oturduğunu resimlerde görün. Ondan sonra da bana gelin deyin ki ‘buralarda militan yetişmiyor’ deyin.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica