Doğamız

Odabaş: “İnsanları Dinlemeyen Bakanlarınızı Görevden Alın”

Odabaş: “İnsanları Dinlemeyen Bakanlarınızı Görevden Alın”

MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaş, uzun yıllardır hayata geçirmeye çalıştığı ekonomik kurtuluş projelerini anlatmak için ülkenin tarım Bakanlarına defalarca çağrıda bulundu

Yaptığı çağrılara bugüne kadar yanıt alamayan Odabaş, halk adına iş yapmayan bakanların görevden alınmasını istediği bir mektupla cumhurbaşkanına çağrıda bulundu.

Odabaş, cumhurbaşkanına yaptığı çağrıda şu ifadelere yer verdi:

Cumhurbaşkanına açık çağrı!

Sayın Cumhurbaşkanım, zaman zaman sizin yanlışlarınızı eleştirsem de doğru icraatınızı hep takdir ettim, çalışma temponuzun ve yorgunluğunuzun farkındayım.

Ancak ekibiniz güçlü ve problem çözücü olmadan başarıya ulaşamıyorsunuz.

Özellikle, “Tarım, Gıda, Enerji Ve İstihdam” konusunda ülkemizin geldiği durum ortada.

MARSİAD olarak 20 yıldan beri bu problemleri kökünden çözecek projelerimizi anlatmak için hiçbir Tarım Bakanınıza ve Sanayi Bakanınıza ulaşamadık!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ında destekleri ile hayata geçirmeye çalıştığımız önemli bir projemiz, Tarım Bakanlığının yanlış mevzuatı kaldırmaması nedeniyle neredeyse 20 yıllık emeğimiz boşa gidecekti.

Sadece bir örnek vereyim, Doğal Tarım Ve Hayvancılık Entegre Üretim Projemizi uyguladığımız, 21 Dekar alana, 55 bin adet Ata Tohumundan yetiştirdiğimiz fideleri ekmek için 400 metre mesafedeki dereden su basmamız gerekti. 2 ay Elektrik bağlatmak için Tarım İlçe Müdürlüğünden yazı alamadık. Fidelerin ekili görüntüsü fotoğraflanmadan yazıyı vermediler. Büyükşehir tankerle su taşımasaydı 55 bin fide ve 20 yıllık, ülkenin kaderini değiştirecek projemiz çöp olacaktı.

Bizim gibi milyonlarca üretici masa başında çıkarılan yasa ve mevzuat engelleri ile üretim yapamıyor.

Bu nedenle tüm bakanlarınıza talimat vererek, ayda bir günlerini, önemli fikir ve projeleri olanları, problemleri olanları dinlemeye ayırmalarını talep ediyoruz. Saygılarımla

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica