Siyaset

Ömer Polat’ın sarf ettiği iddia edilen skandal sözlere sert tepki

Ömer Polat’ın sarf ettiği iddia edilen skandal sözlere sert tepki Cengiz Sarıbay; Büyükşehir Belediye Başkanı Basın Danışmanı Ömer Polat’ın Kocaeli basını için sarf ettiği iddia edilen; “Köpek gibi kapımda bekliyorlar” şeklindeki skandal sözleri hakkında bir basın açıklamasında bulundu. Ömer Polat’ın sarf ettiği iddia edilen skandal sözlere sert tepki detaylar haberimizde…

Ömer Polat’ın sarf ettiği iddia edilen skandal sözlere sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Basın Danışmanı Ömer Polat’ın Kocaeli basını için sarf ettiği iddia edilen; “Köpek gibi kapımda bekliyorlar” şeklindeki skandal sözleri hakkında bir basın açıklamasında bulundu.

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hakaret Kocaelililere edilmiştir”

Selam TV ortaklarından Abdullah Kaya’nın sosyal medya hesabından paylaştığı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Basın Danışmanı Ömer Polat hakkındaki iddiaları dehşet içerisinde okudum. Daha bugün FOX TV ve HALK TV ile ilgili verilen skandal kararlar hakkında tepkimizi ortaya koymuşken, Türkiye’nin en güçlü yerel basınına sahip olan ilimizdeki yayın kuruluşları hakkında sarf edilen ‘Köpek gibi kapımda bekliyorlar’ sözleri hiçbir şekilde kabul edilemez. İddialar doğru ise bu hakaret sadece Kocaeli basınına değil, basınımızın halk ile arasında köprü görevi gördüğü tüm kamu kuruluşlarına, siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine, derneklere ve Kocaelililere edilmiştir.

“…hakaret etmek onursuzluktur”

Gece gündüz bizlerin sesini halka, halkın sesini de bizlere duyurmak amacıyla çalışan, bayram resmi tatil bilmeden toplumu bilgilendirmek için canla başla mücadele eden gazetecilerimizin haklarını iyileştirmeyerek üstüne üstlük hakaret etmek onursuzluktur. Devletin gerekli desteği vermediği yerel gazeteleri ve tüm yayın organlarını reklam gelirlerine teslim ederek bu tarz hakaretlerde bulunulması toplum nezdinde kabul edilemez, affedilemezdir.

“…başta Ömer Polat olmak üzere…”

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Gazeteciler, kanunun ve umumun menfaatlerinin aksine muamelelere şahit ve vakıf oldukları takdirde gerekli yayında bulunmalıdır’ şeklindeki sözleri; basının şahısların değil, toplumun kalemi olduğunu en güzel şekilde anlatmaktadır. Kamuoyuna yansıyan iddialar hakkında başta Ömer Polat olmak üzere acil olarak tüm merciler bir açıklama yapmalı; böyle bir durum yaşanmışsa da özür dilenmeli ve gerekli cezai işlemler uygulanmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konunun en yakın takipçisi olacağız.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica