Raporlar

Öncü Gençlik Youtube’un Soykırım Dayatmasına Cevap Verdi

Yıldız, "Sözde Ermeni Soykırımı’nı inkar etmemizi yasaklayan, dolayısıyla bize soykırım yalanını dayatan Youtube adlı video platformunun Türkiye temsilciliğine derhal soruşturma başlatılmalıdır"

Öncü Gençlik Youtube’un Soykırım Dayatmasına Cevap Verdi … Yıldız, “Youtube, bu taarruzda üzerine düşen görevi yapmaktadır. Biden’ın Türkiye düşmanlığının ve emperyalist yalanlarının borazanlığını yapmaktadır” dedi. detaylar haberimizde…

Öncü Gençlik Youtube’un Soykırım Dayatmasına Cevap Verdi

#HADDİNİBİLYOUTUBE

Vatan Partisi Öncü Gençlik, ABD merkezli video içerik platformu Youtube’un Öncü Gençlik kanalını ‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’ dediği için kapatması üzerine basın açıklaması yaptı. Öncü Gençlik yaptığı açıklama ile “Haddini bil Youtube! Bu topraklarda sizin engizisyon hukukunuz geçmez. Hiç kimse Türk milletine, soykırım yaftası asamaz, soykırım yalanlarını çiğnemeyi yasaklayamaz” dedi.

Vatan Partisi Öncü Gençlik’in Youtube üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği “ABD’nin Sözde Soykırım Yalanlarına Karşı Türkiye ve Azerbaycan Gençlik Buluşması” etkinliği, Youtube tarafından şiddeti öven ve nefreti teşvik eden içerik olarak kabul ederek kaldırıldı ve Öncü Gençlik resmi Youtube kanalı kapatıldı. Daha önce de Vatan Partisi Youtube kanalında, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Ermeni soykırımı yalanına karşı verdiği mücadele konulu video ve Perinçek-İsviçre davası videosu uyarı almış ve içerik ‘nefret’ söylemi içerdiği iddia edilip kaldırılmıştı.

Youtube, Biden’ın hücum borusunu öttürüyor

YouTube’un soykırım dayatmasına karşı açıklama yapan Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Anıl Eren Yıldız, ABD Başkanı Joe Biden’ın soykırım kararını hatırlatarak “Youtube, bu uygulamalarıyla Biden’ın hücum borusunu öttürmektedir. ABD Başkanı Joe Biden, sözde soykırım yalanına sarılarak Türkiye’yi kuşatmaya yönelik hücum borusunu çalmıştı. Youtube, bu taarruzda üzerine düşen görevi yapmaktadır. Biden’ın Türkiye düşmanlığının ve emperyalist yalanlarının borazanlığını yapmaktadır” dedi.

Yaptırım Uygulansın

Öncü Gençlik yaptığı açıklama ile hükümeti ve sorumlu kurumları Youtube adlı video platformunun Türkiye temsilciliğine derhal soruşturma başlatması için çağrıda bulundu. Yıldız, Öncü Gençlik’in yaptırım talebini “Bu emperyalist hadsizliğe, küstahlığa, ikiyüzlülüğe taviz verilmemelidir. Sözde Ermeni Soykırımı’nı inkar etmemizi yasaklayan, dolayısıyla bize soykırım yalanını dayatan Youtube adlı video platformunun Türkiye temsilciliğine derhal soruşturma başlatılmalıdır. İlgili kurumlarımız derhal ihtar çekmeli; derhal yasaklanan, silinen içeriklerin yeniden yüklenmesi ve kapatılan hesapların yeniden açılması sağlanmalıdır. Bu süre zarfında eğer içerikler yüklenmez ve kapatılan hesaplar açılmazsa Youtube şirketine erişim engeli dahil olmak üzere her türlü yaptırımı uygulamak egemenlik haklarımızın gereğidir” diyerek ifade etti.

Soykırım Yalanına Karşı Vatanseverlere Çağrı

Yıldız, “Youtube’un yasaklarını tanımıyoruz” diyerek Türk milletine çağrı yaptı. Yıldız yaptığı çağrı ile herkesten “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” dedikleri on saniyelik videolar çekerek bu videoları YouTube’a yüklemelerini istedi. Yıldız açıklamasını “Onlar istediği kadar yasaklasın. Onlar istediği kadar videolarımızı silsin. Bakalım tüm Türk milletini, engeleyebilecekler mi? Bakalım, gerçeği yenebilecekler mi” diyerek bitirdi.

#HaddiniBilYouTube

Öncü Gençlik ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri YouTube’un soykırım dayatmasına karşı sosyal medyada #HaddiniBilYoutube etiketiyle yaptığı paylaşımlarla gündeme girdi. Bunun yanı sıra açıklamada yapılan çağrının hemen ardından vatandaşlar YouTube’a Ermeni soykırımı’nın emperyalist bir yalan olduğunu ifade eden videolar yüklemeye başladı. YouTube bu içerikleri de nefret politikasını ihlal etmesi gerekçesiyle yayından kaldırdı.

İşte Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Anıl Eren Yıldız’ın açıklamasının tamamı:

Sayın Basın Mensupları,
ABD merkezli video içerik platformu Youtube, “Ermeni Soykırımı Yalandır” demenin “nefret söylemi” olduğu gerekçesiyle Vatan Partisi’nin gençlik kolları Öncü Gençlik’in kurumsal hesabını erişime kapattı.

Sadece bizim hesabımızı değil, “Ermeni Soykırımı Yalandır” diyen pek çok içerik yayından kaldırdı. Bizim tespit edebildiğimiz kadarıyla bugüne kadar:
– Ulusal Kanal’ın soykırım yalanlarını tarihsel belgeler ve tarihçilerin tanıklığıyla çürüten Büyük Yalan adlı belgeseline erişimi engelledi.
– Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in Ermeni Soykırımı yalanını çiğnediği pek çok görüntü ve konuşmalarını sansürledi.
– KRT TV Genel Müdürü Adnan Bulut’un, geçtiğimiz hafta KRT’de yayınlanan “Ne oldu?” programında “Ermeni Soykırımı Yalandır” dediği için KRT’nin Youtube hesabına 1 haftalık kısıtlama cezası verildi.

Şimdi Öncü Gençlik üyesi arkadaşlarımızın bireysel hesaplarından yüklediği videoları da yüklendiği gibi kaldırmaktadır.

Youtube, sözde Ermeni soykırımını inkar etmeyi yasaklayarak milyarlarca kullanıcısına soykırım yalanını dayatmaktadır.

Öyle bir emperyalist pervasızlıkla karşı karşıyayız ki soykırıma karar vermeyen bir Youtube kalmıştı. Bir hukuk kavramı ve suç tanımı olan soykırıma parlamentolar, devlet başkanları, tarihçiler karar veremez diyorduk. Şimdi bir de sosyal medya platformlarının da böyle bir yetkilerinin olmadığını vurgulamak zorundayız. Ancak örgütlü yalanlar nereden gelirse gelsin hakikati söylemek boynumuzun borcudur. Youtube’un Ermeni Soykırımı Yalanına dair söz hakkı yoktur, ceza yetkisi yoktur, karar gücü yoktur.

Youtube, bu uygulamalarıyla Biden’ın hücum borusunu öttürmektedir. ABD Başkanı Joe Biden, sözde soykırım yalanına sarılarak Türkiye’yi kuşatmaya yönelik hücum borusunu çalmıştı. Youtube, bu taarruzda üzerine düşen görevi yapmaktadır. Biden’ın Türkiye düşmanlığının ve emperyalist yalanlarının borazanlığını yapmaktadır.

Anlıyoruz ki Youtube’u yöneten emperyalist tekeller, derslerini hala almamış. Hatırlayacaksınız, İsviçre 2005 yılında “Ermeni soykırımı iddialarını reddeden ve olmadığını söyleyenlere ceza öngören yasayı” kabul etmişti. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bütün Avrupa’ya özgürlük dersi vermişti. Vatan Partisi, Ermeni soykırımı yalanını, Batı merkezlerinde çiğneye çiğneye yok etmişti!

Ne çabuk unuttunuz? Lozanlarda, Berlinlerde, Parislerde koyu karanlığınızı aydınlattık. Şimdi bu yasaklarınız bizi durdurabilir mi sanıyorsunuz?

Bugün Amerikan emperyalizmi tek dişi kalmış canavardır. Tek dişinizle Türk gençliğini teslim alabileceğinizi, gerçekleri o kapkara ellerinizle kapatabileceğinizi mi zannediyorsunuz?

Değerli vatandaşlarımız,
Youtube’da Türkiye’nin toprak bütünlüğüne dil uzatanlara, PKK ve FETÖ videolarına sonsuz özgürlük var. Youtube’da uyuşturucu övgüsüne, terör propagandasına, mafya güzellemelerine sınırsız hürriyet var. Youtube’da şiddete, küfüre, LGBT yozlaşmasına, çocuk istismarına büyük serbestlik var. Türkiye’yi savunanlar ise yasaklı.

Gerçeği yasaklıyorlar!

Asya’yı, Latin Amerika’yı, Afrika’yı aşağılayan, milletlerin onurunu çiğneyen, gençlerini zehirleyen hiçbir içerik Youtube’un nefret söylemi politikasını ihlal etmiyor. Ama Vatan Partisi’nin mahkeme kararıyla ispatladığı Türkiye’nin haklı davası, Youtube tarafından nefret söylemi sayılıyor. Ezilen uluslara nefret kusanlar, kin besleyenler bize nefretten bahsediyor.

Bu noktada bazı gafiller diyor ki bu sansürü Youtube değil, algoritma yapıyor. O nasıl algoritmaymış ki PKK ve FETÖ propagandasına değil, sayısız yoz ve suça özendiren içeriğe değil, sadece soykırım yalanlarını çiğnemeye çalışıyor. Algoritma diye bağımsız bir varlık yok. Onu yazan, yöneten bir insan var. Algoritma gerekçesiyle buradaki emperyalist kararı, emperyalist uygulamayı gizleyemezsiniz.

Susturmaya çalıştıkları gerçek, uluslararası hukuk ve tüm dünya nezdinde ispatlanmıştır. Türkiye’nin elinde kapı gibi mahkeme kararları var.

YOUTUBE, HUKUKU ÇİĞNİYOR!

Bilindiği gibi, AİHM kararları Avrupa devletleri için bağlayıcıdır. Öte yandan AİHM, uluslararası yargının önemli bir kurumudur ve kararları Uluslararası Hukuk açısından özel bir değere sahiptir.

AİHM’nin “Perinçek-İsviçre” ve “Ali Mercan-İsviçre davası” davalarında aldığı üç ayrı karar, Ermeni soykırımını inkar etmenin suç olmadığını saptamıştır. Dahası bu kararlarda sözde Ermeni Soykırımı’nın Holokost ile aynı sınıflamaya girmeyeceği belirtilmiş, dolayısıyla Ermeni Soykırımı diye bir şeyin olmadığı vurgulanmıştır.

Bu koşullarda Youtube uluslararası hukuku çiğnemektedir. AİHM 2. Dairesinin “Perinçek-İsviçre Davası” diye anılan yargılamadaki 17 Aralık 2013 günlü kararını yok saymaktadır. AİHM Büyük Dairesinin “Perinçek-İsviçre Davası”nda kesin hükme bağladığı 15 Ekim 2015 günlü kararını görmezden gelmektedir. Ve üçüncü olarak, AİHM’nin Ali Mercan, Ethem Kayalı, Hasan Kemahlı ile İsviçre Devleti arasındaki davada aldığı 28 Kasım 2017 tarihli karara aykırı davranmaktadır.

Ayrıca Youtube, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin de mi videolarını kaldıracak? Soykırım hakkında hukuki karar olmadığını bütün dünyanın gözleri önünde o da söyledi.

Biz onların yalanlarına boyun eğmemişiz. Yasaklarına mı boyun eğeceğiz? Emperyalist yalanları çiğnemeye devam edeceğiz. Vatanımızı, onurumuzu ve gururumuzu emperyalist sosyal medya tekellerine çiğnetmeyeceğiz.

Bu emperyalist hadsizliğe, küstahlığa, ikiyüzlülüğe taviz verilmemelidir. Sözde Ermeni Soykırımı’nı inkar etmemizi yasaklayan, dolayısıyla bize soykırım yalanını dayatan Youtube adlı video platformunun Türkiye temsilciliğine derhal soruşturma başlatılmalıdır. İlgili kurumlarımız derhal ihtar çekmeli; derhal yasaklanan, silinen içeriklerin yeniden yüklenmesi ve kapatılan hesapların yeniden açılması sağlanmalıdır. Bu süre zarfında eğer içerikler yüklenmez ve kapatılan hesaplar açılmazsa Youtube şirketine erişim engeli dahil olmak üzere her türlü yaptırımı uygulamak egemenlik haklarımızın gereğidir.

Haddini bil Youtube! Bu topraklarda sizin engizisyon hukukunuz geçmez.

Hiç kimse Türk milletine, soykırım yaftası asamaz, soykırım yalanlarını çiğnemeyi yasaklayamaz.

Buradan ülkemizdeki tüm Youtube kullanıcılarına sesleniyoruz. Gazetecilere, sanatçılara, sporculara, içerik üreticilerine özellikle de Türk gençliğine çağrıda bulunuyoruz: Hepimiz alalım elimize telefonu, “Ermeni Soykırımı emperyalist bir yalandır.” dediğimiz 10 saniyelik videolar çekelim, bu videoları Youtube’a yükleyelim.

Onlar istediği kadar yasaklasın. Onlar istediği kadar videolarımızı silsin. Bakalım tüm Türk milletini, engelleyebilecekler mi? Bakalım, gerçeği yenebilecekler mi?

Biz de bu açıklamamızı Youtube’a yükleyerek bu kampanyamızı başlatıyoruz:
O nedenle bir kez daha ilan ediyoruz:

-Ermeni Soykırımı emperyalist bir yalandır.
-Ermeni Soykırımı tarihsel bir yalandır.
-Ermeni Soykırımı uluslararası bir yalandır.
*Soykırım yalanını tanıyan meclisler,
*Ders kitaplarına soykırım yalanını sokanlar,
*Tüm dünyayı, bin defa çürümüş yalanın peşinden sürükleyenler,
*Karanlık sosyal medyada, gerçeği haykıranlara duvar örenler
Geri adım atmaya hazır olsun. Vatan Partisi geliyor!

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica