Genel

Önerin bu mu yani dedikten sonra tokatı patlattı

Önerin bu mu yani dedikten sonra tokatı patlattı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın amcasının İlçe Başkanlığı yaptığı AKP’nin Sarıyer ilçe teşkilatı toplantısında üst düzey bir yöneticinin bir partiliye tokat attığı iddia ediliyor. Önerin bu mu yani dedikten sonra tokatı patlattı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Önerin bu mu yani dedikten sonra tokatı patlattı

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında, AKP toplantısında yaşandığını iddia ettiği tokat olayının ayrıntılarını kaleme aldı.

Erdoğan: “İstanbul’u kaybedersek Türkiye’yi kaybederiz” diyerek örgütü diri tutma gayretinde…

Can Ataklı, “AKP Genel Başkanı Erdoğan İstanbul’a çok ayrı bir önem veriyor” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın amcası Salih Bayraktar’ın ilçe başkanı olduğu ilçe başkanlığında yaşandığı iddia edilen olay üzerinden AKP içindeki gerginliği şöyle özetledi:

“Eğer İstanbul’u kaybederse arkasının çok kötü geleceğini biliyor”

“İstanbul’u kazanan Türkiye’yi de kazanır’ cümlesi kendisine ait. Ancak 1994’ten beri İstanbul’da süren iktidarlarının bitme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu da görüyor. Partisine ‘baskı’ yapması bundan dolayı. Herkesi zorluyor çünkü eğer İstanbul’u kaybederse arkasının çok kötü geleceğini biliyor. Erdoğan İstanbul’a karşı bu kadar sert ve tavizsiz olunca parti yöneticileri de panik içindelermiş. Bu da parti içinde bazen akıl almaz olayların yaşanmasına neden oluyormuş.”

Hırsını alamayan tokatçı “Sonra üzerine yürüyüp birkaç tokat daha atmış”

“Buna bir örnek olarak AKP’lilerden dinlediğim bir olayı aktarmak istiyorum” diyen Can Ataklı, AKP’de iddia edilen tokat olayını şöyle anlattı: “AKP’nin en tepedeki isimlerinden biri Sarıyer ilçe binasında toplantı yapıyormuş. Partililere ‘Ne yapmalıyız. Herkes önerisini sıralasın’ demiş.

‘Efendim. Aslında lafı uzatmayalım. Bize de bir Şükrü Genç (CHP’li belediye başkanı) lazım’

Herkes çekine çekine önerilerini sıralarken partililerden biri ‘Efendim. Aslında lafı uzatmayalım. Bize de bir Şükrü Genç (CHP’li belediye başkanı) lazım’ demiş. Partinin en tepelerindeki isim birden irkilmiş ‘Önerin bu mu yani’ dedikten sonra partilinin suratının ortasına okkalı bir tokat patlatmış. Sonra üzerine yürüyüp birkaç tokat daha atmış. AKP’de durumlar biraz böyleymiş yani.”

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica