İGF

Ordu’da skandal görüntülere 4 gözaltı

Ordu’nun yeni stadında oynanan ilk karşılaşmada Kur’an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde sahaya fırlatıldı. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Ordu Valisi Tuncay Sonel, “Provokasyona ve huzuru bozmaya müsaade etmeyiz” dedi.

ORDU (İGFA) – Yeni Ordu Stadyumu’nda Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadolu Spor’un 3. Lig müsabakasında ikinci yarıda sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kur’an-ı Kerim’den ayetler yazılı ve Türk Bayrağı parçaları büyük skandala imza attı.

Yaşanan skandal sonrasında Ordu Valiliği yazılı açıklamada bulunurken, Emniyet Müdürlüğü’nün olayla ilgili tahkikat başlattığını duyurdu.

Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, öğrencilerin bu kitapları C.D ve Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri belirtilen açıklamada, “Bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel de sosyal medya hesabından, “Provokasyona ve huzuru bozmaya müsaade etmeyiz” paylaşımıyla valiliğin açıklamasını paylaştı.

 

https://twitter.com/TCOrduValiligi/status/1452179785078161411
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica