İGF

Osmangazi’de ‘tertemiz’ başarı öyküsü

967 kişilik temizlik ordusunu 57 yeni temizlik aracı ile güçlendiren Bursa’nın Osmangazi Belediyesi, her gün takdir edilecek tertemiz başarı hikayesi yazıyor.

BURSA (İGFA) – 1 milyona yaklaşan nüfusu ile Türkiye’nin en büyük ilçeleri arasında yer alan Osmangazi’de her gün 810 ton, yılda ise 294 bin ton atık toplayan Osmangazi Belediyesi, toplum sağlığı için çok önemli bir sorumluluğu yerine getiriyor.

‘Daha temiz bir Osmangazi, daha sağlıklı bir toplum hedefiyle 7 gün 24 saat ilçenin dört bir yanında çalışmalarını aralıksız sürdüren Osmangazi Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kullanılacak olan, 30 çöp kamyonu, 2 su tankeri, 3 kamyonet, 2 yol süpürme aracı, 1 konteyner yıkama aracı, 1 panelvan ve 18 motosiklet temizlik aracını bünyesine kattı. Kentin temizlik hizmetlerinde kullanılacak olan yeni araçlar, Osmangazi Belediyesi’nin Soğanlı Temizlik İşleri Şantiyesi’nde düzenlenen törenle hizmete başladı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, asli işlerinin temizlik olduğunuı ifade ederken, “Artık vatandaş çöp aracını dahi temiz istiyor. Vatandaşımızın beklentileri doğrultusunda çalışıyoruz ve araçlarımızı yeniliyoruz.  En büyük bütçeyi de temizlik çalışmalarına ayırıyoruz. 2020 yılı içerisinde Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak, yıllık 294 bin, aylık 24 bin, günlük ise ortalama 810 ton atık topladık. Bu atıkların yıllık 270 bin tonu evsel nitelikli atıklar olurken, 24 bin ton civarında da kaba atık ve moloz atıkları toplanıldı” diye konuştu.

Temizlik Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Dündar, “2020 yılında, 3 bin 752 ton ambalaj atığı, 15 bin 723 kg e-atık, 2 bin kg 5. grup aydınlatma ekipmanları, 5 bin 240 kg atık pil 37 bin 620 litre bitkisel atık yağ, 277 bin 250 kg atık giysi geri dönüşüme gönderilerek ülke ekonomisine katkı sağlandı. Atık floresan toplamada Türkiye 2’incisi olduk. Biriken floresan atıklarını belediyemiz yetkililerine teslim eden herkes sabun hediye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica